Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TALENTI

Talenti 16-vjeçar shqiptar, nënshkruan dy kontrata me skuadrën zvicerane

Talenti 16-vjeçar shqiptar, nënshkruan dy kontrata me skuadrën zvicerane


28 June, 2021 @17:26

Skuadra zvicerane FC Aarau, ka nënshkruar dy kontrata menjëherë me talentin 16-vjeçar me origjinë shqiptare, Samuel Krasniqi.

Krasniqi është bërë për herë të parë me kontratë profesionale, duke nënshkruar me ekipin e parë të Aaraut.

Ndërkaq, ai gjithashtu do të kryejë praktikën 3-vjeçare te kjo skuadër si nëpunës tregtar në zyrën e FC Aarau.

Krasniqi është i lindur në Zvicër, ndërsa ka nënshtetësi edhe të Kosovës.


 
Të gjitha lajmet nga International