Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VËLLAZNIMI - A&N

Tamniku mposht ish-skuadrën, Vëllaznimi rikthet në pozitën e dytë

Tamniku mposht ish-skuadrën, Vëllaznimi rikthet në pozitën e dytë


7 March, 2022 @0:00

Skuadra gjakovare, Vëllaznimin, e mposhti skuadrën prizrenase A&N me rezultat minimal 1-0 [Brenner Ferreira 69’].

Pjesa e parë përunfoi me rezultat 0-0, kurse golin e vetëm në ndeshje e shënoi Brenner Ferreira për Vëllaznimin.

Trajneri i skuadrës gjakovare, Genc Tamniku, ka regjistruar fitoren e parë me Vëllaznimin dhe këtë e bëri pikërisht kundër ish-skuadrës së tij.

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi me këtë fitore ngritet në pozitën e dytë me 25 pikë, kurse A&N me 22 pikë gjendet në pozitën e shtatë.

Në xhiron tjetër Vëllaznimi takohet me Rahovecin, derisa A&N e pret Besën.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë