Të gjitha lajmet

GJILANI

Të karantinuarit e Gjilanit marrin rezultatet e testeve COVID-19

Të karantinuarit e Gjilanit marrin rezultatet e testeve COVID-19

21 May, 2020 @19:10

Trajneri dhe futbollistët e Gjilanit pas qëndrimit në karantinë, pasi që arritën nga Shqipëria në Kosovë, kanë marrë rezultatet e tyre për testimet e bëra për COVID-19.

Oltion Rapa, Shkëlzen Ruçi, Gerhard Progni, Fjoart Jonuzi, Sebino Plaku, Franc Veliu dhe trajneri Gentjan Mezani - të gjithë kanë rezultuar negativ pas testimeve të bëra nga IKSHPK-ja, ka bërë të ditur faqja zyrtare e gjilanasve.

“Testet e kryera sot nga IKSHKPK i dhanë dritë të gjelbër futbollistëve dhe trajnerit që pas një jave izolim në QS, të lirohen dhe të vazhdojnë izolimin në shtëpitë e tyre,” ka thënë ndër të tjera faqja zyrtare e klubit.

Njëjtë, edhe dy futbollistët tjerë që vinë nga vendet fqinje Muhamed Useini nga Maqedonia e Veriut dhe Darko Nikaç nga Mali i Zi, janë testuar negativ. Useini dhe Nikaç janë testuar në shtetet e tyre.

MEDIA

Munishi: Po të bëhem selektor i Kosovës, e kualifikoj Kosovën

15 January, 2021 @23:38

Trajneri kosovar Ismet Munishi, që u nda me Ballkanin këtë muaj, ka dhënë një intervistë në emisionin Dhoma e Rrëfimit…

FAZA PËRGATITORE

Arbëria zhvillon stërvitjen e parë në Antalya

Foto: KF Arbëria

15 January, 2021 @17:36

Skuadra e Arbërisë sot ka realizuar stërvitjen e parë në Antalya të Turqisë, ku po qëndron në kuadër të fazës…

TRANSFER

Libanezi Amir Hossari nënshkruan me Llapin

15 January, 2021 @16:25

Skuadra e Llapit sot ka nënshkruar me futbollistin e ri të saj, Amir Hossari. Hossari, 27 vjeçar, luan në pozitën…

LLAPI

Llapi largon njërin prej portierëve të huaj

14 January, 2021 @22:17

Skuadra e Llapit ka shkëputur marrëveshjen e bashkëpunimit me njërin prej portierëve të saj. Steven Hoffman nuk do të jetë…

PAS SUSPENDIMIT

FFK e suspendon për 1 vjet, Remzi Ejupi reagon

14 January, 2021 @16:19

Kryetari i FC Prishtina, Remzi Ejupi, ka reaguar në rrjete sociale pas dënimit që FFK ia shqiptoi mbrëmë vonë. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga