Të gjitha lajmet

GJILANI

Të karantinuarit e Gjilanit marrin rezultatet e testeve COVID-19

Të karantinuarit e Gjilanit marrin rezultatet e testeve COVID-19

21 May, 2020 @19:10

Trajneri dhe futbollistët e Gjilanit pas qëndrimit në karantinë, pasi që arritën nga Shqipëria në Kosovë, kanë marrë rezultatet e tyre për testimet e bëra për COVID-19.

Oltion Rapa, Shkëlzen Ruçi, Gerhard Progni, Fjoart Jonuzi, Sebino Plaku, Franc Veliu dhe trajneri Gentjan Mezani - të gjithë kanë rezultuar negativ pas testimeve të bëra nga IKSHPK-ja, ka bërë të ditur faqja zyrtare e gjilanasve.

“Testet e kryera sot nga IKSHKPK i dhanë dritë të gjelbër futbollistëve dhe trajnerit që pas një jave izolim në QS, të lirohen dhe të vazhdojnë izolimin në shtëpitë e tyre,” ka thënë ndër të tjera faqja zyrtare e klubit.

Njëjtë, edhe dy futbollistët tjerë që vinë nga vendet fqinje Muhamed Useini nga Maqedonia e Veriut dhe Darko Nikaç nga Mali i Zi, janë testuar negativ. Useini dhe Nikaç janë testuar në shtetet e tyre.

DRENAS

Tovërlani ngrit intensitetin para duelit me liderin

Fotot: https://feronikelifc.com/

21 May, 2020 @18:51

Skuadra kampione aktuale e Kosovës në futboll, Feronikeli, sot ka ngritur intensitetin e stërvitjeve. Ngritja e shpejtë e intensitetit…

KOMUNIKATA E FFK-së

E gjithë Superliga do të testohet për COVID-19

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

21 May, 2020 @16:07

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se të gjithë futbollistët dhe stafi përcjellës i të…

BLENDI BAFTIU

I kërkuari nga klubet evropiane, i koncentruar në Superligë

Blendi Baftiu gjatë një ndeshjeje me Ballkanin në pjesën vjeshtore të stinorit/ Foto: KFBallkani/fb

21 May, 2020 @13:17

Futbollisti që u zgjodh në 11-shen më të mirë të stinorit 2018/29 dhe pjesës së parë të stinorit 2019/20 të…

KLUBET E KOSOVËS

Drita, Gjilani, Flamurtari zyrtarisht kërkojnë testim për COVID-19 të të gjithëve

21 May, 2020 @0:42

Pas daljes pozitiv të futbollistit të Dritës në COVID-19, tashmë edhe zyrtarisht disa klube kosovare kanë reaguar qoftë përmes mediave,…

PRISHTINË

Prishtina prezantoi ish drejtorin sportiv të Dritës

Foto: prishtinafc.com

21 May, 2020 @0:31

Skuadra e Prishtinës mbrëmë ka prezantuar ish drejtorin sportiv të Dritës, Fisnik Kërçeli, si përforcim në shtabin sportiv të skuadrës.…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga