Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS

Të martën shorti, datat e gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës

FOTO / FFK

Të martën shorti, datat e gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës

14 February, 2020 @11:07

Të martën më 18 shkurt në ora 12:00, do të hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll.

Në këtë fazë ndeshjet do të luhen me sistem vajtje-ardhje. Ndeshjet e para luhen më 8 prill, kurse ato të kthimit më 22 prill.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Skuadrat gjysmëfinaliste janë: Prishtina, Ballkani, Drenica dhe Feronikeli.

LICENSA PËR UEFA 2020/21

Rekord pjesëmarrësi, nuk e huq licensën

Foto: KFPrishtina/fb

14 May, 2020 @14:31

Prishtina është skuadra që ka dalë më së shpeshti në gara evropiane prej se Kosova është pranuar në UEFA. …

LICENSA PËR UEFA

Dëshira e madhe për garat evropiane, edhe Llapi licensohet për 2020/21

Foto: KFLlapi/fb

14 May, 2020 @14:09

Skuadra nga Podujeva, Llapi, ka bërë të ditur para pak çastesh se ka arritur të marr licensë për pjesëmarrje në…

LICENSA PËR UEFA

Gjilani merr licencën për gara evropiane 2020/21

14 May, 2020 @14:00

Skuadra e Gjilanit para pak çastesh ka bërë të ditur se ka arritur të merr licensën për garat evropiane 2020/21.…

KOSOVA NË FIFA

4 vjetori i fitores së plotë

13 May, 2020 @0:23

Kongresi i 66 i FIFAs mbahej në Mexico City, në datën e sotme 13 maj të vitit 2016. Kosova,…

RIFILLIMI

Kërkesa e FFK-së, ende pa përgjigje

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ Erdis Driza

12 May, 2020 @21:15

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kërkuar nga Ministria e Shëndetësisë (MSH) dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga