Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELET E SHTATORIT

Telashe me stadium, Shqipëria si vendase nuk luan në “Air Albania”

Telashe me stadium, Shqipëria si vendase nuk luan në “Air Albania”


19 August, 2021 @17:34

Shqipëria në shtator do t’i ketë 3 ndeshje kualifikuese për në Botërorin Katar 2022. Derisa e para, ndaj Polonisë më 2 shtator luhet si mysafir, dy të tjerat kuqezinjtë do t’i zhvillojnë si vendas.

Mirëpo, jo siç është pritur në stadiumin e ri “Air Albania”. Këtë njoftim e ka lëshuar pak më parë FSHF, pasi që telashet me barin e stadiumit nuk po përfundojnë dhe stadiumi në fjalë nuk do të jetë i gatshëm për ndeshje as për datat e ndeshjeve ndaj Hungarisë dhe San Marinos si vendase.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT AKTUALE

Prandaj, FSHF ka bërë të ditur se të dyja ndeshjet si vendas, kuqezinjtë do t’i zhvillojnë në “Elbasan Arena” të Elbasanit, ku më 5 shtator presin Hungarinë, ndërsa më 8 shtator San Marinon.

“Zyra e shtypit në FSHF bën me dije se dy ndeshjet brenda do të zhvillohen në stadiumin “Elbasan Arena”, në ndryshim nga ndeshja me Anglinë e muajit mars që u luajt në stadiumin “Air Albania”. Shkak i këtij spostimi të paparashikuar është investimi për rinovimin e fushës. Investimi parashikon një tapet të ri hibrid, i cilësisë dhe standardeve më të larta ndërkombëtare, që pritet të jetë gati në mesin e muajin e shtator,” ka shkruar njoftimi i FSHF-së ndër të tjera.


PRISHTINA

Kampionja me mbrojtës nga Nigeria

FFK Superliga/Transfere

Kampionja me mbrojtës nga Nigeria

19/08/21 @ 17:22

WERDER BREMEN

Pas rënies, një ekip i plotë largohet

Bundesliga/Transfere

Pas rënies, një ekip i plotë largohet

19/08/21 @ 15:19

EMIRATES

Arsenal kompleton Odegaardin

Premier League/La Liga/Transfere

Arsenal kompleton Odegaardin

19/08/21 @ 15:05

SHORTI

Caktohet data për shortin e Ligës së Dytë dhe të juniorëve

FFK Liga e Dytë

Caktohet data për shortin e Ligës së Dytë dhe të juniorëve

19/08/21 @ 14:57

TURKU NË WATFORD

Watford merr turkun Tufan

Premier League/International/Transfere

Watford merr turkun Tufan

19/08/21 @ 14:34

LAZIO

Pedro, bashkëlojtar i ri i Muriqit te Lazio

Serie A/Transfere

Pedro, bashkëlojtar i ri i Muriqit te Lazio

19/08/21 @ 13:25

LISTA E LOJTARËVE

Polakët zbardhin listën para kuqezinjëve

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja/International

Polakët zbardhin listën para kuqezinjëve

17/08/21 @ 11:41

HELVETIKËT

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

Kualifikimet për Botëror/International/Transfere

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

09/08/21 @ 12:38

NATI

Zvicra në kërkim të selektorit

Kualifikimet për Botëror/Liga e Kombeve/Ligue 1/International/Transfere

Zvicra në kërkim të selektorit

28/07/21 @ 01:17

SOUTH AMERICA

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

Kualifikimet për Botëror/International

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

09/06/21 @ 09:00

SOUTH AMERICA

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

Kualifikimet për Botëror/International

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

09/06/21 @ 08:49

MEDIA

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

16/04/21 @ 12:05

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror