Të gjitha lajmet

MEDIA

Terrene neutrale dhe 40 mijë teste për të rifilluar PremierLiga

Terrene neutrale dhe 40 mijë teste për të rifilluar PremierLiga

2 May, 2020 @1:39

Terrenet neutrale janë mënyra e vetme për tu kompletuar stinori 2019/20 në Premier Ligë, është thënë sot gjatë video - konferencës së klubeve të elitës së futbollit anglez.

Me atë që bën të ditur BBC Sport, pritet që të përzgjedhen deri në 10 stadiume për të vazhduar stinori.

Gjithashtu është shprehur nevoja që për testim të lojtarëve dhe stafit të klubeve të jenë në dispozicion rreth 40 mijë teste për coronavirus, ashtu që të vazhdohet stinori në mënyrë të sigurtë.

Deri në fund të stinorit në Premier Ligë kanë mbetur edhe 11 xhiro me 92 ndeshje në program, kurse klubet kanë siguruar se futbolli do të vazhdojë në momentin që një gjë e tillë do të jetë e sigurt për të gjithë akterët e sportit më të popullarizuar në botë.

CITY 4-0 PALACE

City i afrohet kreut

Foto: premierleague.com

17 January, 2021 @22:15

Me fitore të thellë ndaj Crystal Palace-it, Manchester City ka vazhduar ngritjen dhe tashmë është vetëm 2 pikë larg kreut.…

E FUNDIT

Fenerbahçe: Mesut Ozil po vjen në Stamboll

Fotot: Fenerbahçe/fb

17 January, 2021 @20:06

Para pak çastesh, klubi i Fenerbahçes ka bërë të ditur se Mesut Ozil është duke ardhurn në Stamboll për të…

LIVERPOOL - MANCHESTER UNITED

Barazim, United vazhdon të jetë në krye

Foto: premierleague.com

17 January, 2021 @19:56

Manchester United ka mbetur në krye të Premier Ligës duke barazuar pa gola në Anfield Road ndaj kampionit aktual, Liverpool.…

MESUT OZIL TE FENERBAHÇE

Nesër zyrtarizohet

Foto: B/R

17 January, 2021 @17:52

Mesfushori i Arsenalit, Mesut Ozil, është përshendetur me tifozët e klubit, ka ndërruar ngjyrat e logos së profilit të tij…

SHEFFIELD UTD - TOTTENHAM

Tottenham mposht në udhëtim Sheffield Unitedin

17 January, 2021 @16:39

Skuadra e Tottenham ka fituar ndeshjen e sotme kundër Sheffield United me rezultat 1-3. Loja nisi mirë për lojtarët e…

Të gjitha lajmet nga Premier League