Të gjitha lajmet

REAL MADRID

Tetë me dy!

Tetë me dy!

20 September, 2014 @17:49

Skuadra e rikthyer në La Liga, Deportivo La Coruna, është turpëruar para tifozëve të saj pas humbjes së thellë ndaj Real Madridit.

Ekipi i Carlo Ancelottit sot u shndërrua në një makineri të golave duke shënuar hiq më pak se tetë herë për fitore 8-2 ndaj Deportivos.

Cristiano Ronaldo shkëlqeu duke shënuar hat-trickun e radhës me fanellën madrilene, ndërsa atë e ndjekën Javier Hernandez dhe Gareth Bale me nga dy gola, si dhe James Rodriguez me një gol.

Për vendasit golat e vetëm u shënuan nga Jose Verdu Toche dhe Haris Medunjanin nga penalltia.

Rezultatet dhe tabela aktuale.

PEJA STATS

Sirko koshashënuesi më i mirë te Peja 19/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 April, 2020 @15:54

Koshashënuesi më i mirë i Pejës në stinorin e papërfunduar 2019/20 të Superligës ishte kroati Henrik Sirko. Sirko, që…

MEDIA TALK

Bild: Nëse Werderi bie, çmimi i Rashicës bie

22 April, 2020 @14:10

Njëri ndër futbollistët më të dalluar të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Milot Rashica, është duke u kërkuar nga disa…

NJOFIMI I FEDERATËS

FFK do të nis punën për rifillim të garave

21 April, 2020 @22:05

FFK-ja më në fund ka botuar njoftimin e saj lidhur me mbledhjen e mbajtur sot me UEFA-në dhe anëtarët tjera…

HOLANDË

Eredvisie përfundon! Kampioni?!

21 April, 2020 @20:51

Qeveria holandeze para dy orësh ka konfirmuar se të gjitha ngjarjet që tubojnë publik janë ndaluar deri në shtator të…

BAVARIA

Bayern zyrtarizon kanadezin deri më 2025

SShot: https://fcbayern.com/us

21 April, 2020 @20:16

Futbollisti i talentuar 19 vjeç, kanadezi Alphonso Davies, zyrtarisht ka nënshkruar kontratë të re me Bayern Munchenin deri në qershor…

Të gjitha lajmet nga