Të gjitha lajmet

FINALJA E KUPËS

Thaqi: Nëse s’fitojmë, sezon i dështuar

Thaqi: Nëse s’fitojmë, sezon i dështuar

29 July, 2020 @11:59

Një prej futbollistëve të Prishtinës që folën për Supersport para ndeshjes finale ishte edhe Armend Thaqi, mbrojtësi i djathtë.

“Duhet të futemi ta fitojmë ndeshjen.

Nëse nuk arrijmë ta fitojmë këtë trofe dhe të dalim në Evropë, ky për ne do të ishte një sezon i dështuar, si për klubin, si për ne futbollistët, prandaj na duhet vetëm fitorja.” - u shpreh Thaqi.

Cilado skuadër që fiton, do ta përfaqësojë Kosovën në kualifikimet për Europa League bashkë me Gjilanin, kurse Drita do të luajë në kualifikimet për Champions League.

FINALJA E KUPËS

Dallku: Shpresoj ta filloj karrierën me trofe

29 July, 2020 @11:53

Përveç trajnerit të Ballkanit, për Supersport para finales së Kupës u shpreh edhe Armend Dallku, trajneri i Prishtinës. “Jo…

KUPA E KOSOVËS

Baftiu: Qëllimi është vetëm fitorja

29 July, 2020 @11:44

Futbollisti më i mirë i sezonit në Superligë, Blend Baftiu, u shpreh për Supersport para finales Prishtina vs. Ballkani. “Nuk…

FINALJA E KUPËS

Deklarata e Munishit para finales

29 July, 2020 @11:36

Para finales së Kupës, për Supersport është shprehur Ismet Munishi, trajneri i Ballkanit. “Normalisht që presioni më i madh është…

MEDIA TALK

Galatasaray po përgatit ofertë për Baftiun

Foto: FCBallkani/fb

29 July, 2020 @11:08

Pas 19 golave të shënuara, arritjes në finale të Kupës së Kosovës dhe lojërave të treguara, Blend Baftiu është bërë…

FINALJA E KUPËS

Finalja e Kupës, përballjet direkte mes dy skuadrave

29 July, 2020 @11:05

Me fillim nga ora 17:45, sot Prishtina dhe Ballkani përballen mes vete në finalen e Kupës së Kosovës. Prishtina luan…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga