Të gjitha lajmet

CHELSEA

Thiago Silva zyrtarisht te Chelsea

Thiago Silva zyrtarisht te Chelsea

28 August, 2020 @12:55

Skuadra londineze Chelsea, para pak çastesh e zyrtarizoi yllin Thiago Silva.

Silva te Chelsea kaloi si lojtar i lirë dhe nënshkroi kontratë 1 vjeçare, derisa mbrojtësi brazilian në lidhje me transferimin e tij ka thënë:

Jam shumë i lumtur që u bashkova te familja e Chelseat, jam i emocionuar që do të jem pjesë e skuadrës së bashku me Frank Lampardin, pres me padurim për sfidat e radhës së bashku me tifozët.”

35 vjeçari Silva së fundi ishte pjesë e PSG-së, derisa gjatë karrierës së tij ka luajtur në Fluminense dhe te Milani.

CHELSEA

Chelsea zyrtarizon Ben Chilwellin

FOTO / Chelsea

26 August, 2020 @18:46

Skuadra londineze, Chelsea, vazhdon me përforcime. Para pak çashtesh, Chelsea e zyrtarizoi lojtarin Ben Chilwell si lojtari i ri i…

E PAZAKONSHME

Harry Maguire arrestohet në Greqi!

21 August, 2020 @11:55

Edhe kur nuk ka kampionate evropiane apo botërore, arrestimet e anglezëve të lidhur me futbollin vazhdojnë. Në orët e hershme…

ORARI I XHIROS I

Liverpool nis ndaj Leedsit stinorin e ri

Foto: premierleague.com

20 August, 2020 @10:23

Ka dalë orari i Premier Ligës për stinorin e ri 2020/21, që pritet të nis më 12 shtator. Kampioni…

VINCENT KOMPANY

Kompany pensionohet, bëhet trajner i ekipit të madh belg

17 August, 2020 @12:03

Pas 20 vitesh karrierë të bujshme futbolliste, qendërmbrojtësi belg Vincent Kompany, është pensionuar nga futbolli aktiv. E së fundi,…

PREMIER LEAGUE

Hart me ekip të ri, në Londër

17 August, 2020 @11:48

Ish portieri i Burnleyt dhe Manchester Cityt, Joe Hart, është pranë kalimit në Londër te skuadra e Tottenhamit. Njoftimin…

Të gjitha lajmet nga Premier League