Të gjitha lajmet

SERIA FINALE NË SHQIPËRI

Tirana apo Teuta, lufta për titullin kampion

Fotomont: FSHB

Tirana apo Teuta, lufta për titullin kampion

25 April, 2018 @10:55

Pasi që janë përcaktuar finalistët e Play-Offit në elitën e basketbollit të Shqipërisë, tashmë janë përcaktuar edhe datat e ndeshjeve të serisë finale, ku takohen kampioni aktual, Tirana dhe fituesi i Superkupës, Teuta.

Seria e ndeshjeve finale në Shqipëri, zhvillohet në sistemin e njejtë si në Kosovë, pra 1-1-1-1-1, deri në tre fitore.

Fituesi i serisë finale, shpallet kampion i Shqipërisë për stinorin 2017/18.ORARI I NDESHJEVE:

1 Tirana - Teuta 29 prill 2018 Ora: 17:00 Palestra: Asllan Rusi
2 Teuta - Tirana 3 maj 2018 Ora: 17:00 Palestra: Ramazan Njala
3 Tirana - Teuta 6 maj 2018 Ora: 17:00 Palestra: Asllan Rusi
4 Teuta - Tirana 10 maj 2018 Ora: 17:00 Palestra: Ramazan Njala
5 Tirana - Teuta 13 maj 2018 Ora: 17:00 Palestra: Asllan Rusi


GAME 5: WARRIORS - SPURS

Me dominim total në gjysmëfinale

Foto: nba.com

25 April, 2018 @10:29

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur San Antonio Spursin në ndeshjen e pestë të serisë me…

GAME 5: PHILY - HEAT

Pas 6 vitesh në gjysmëfinale

Foto: nba.com

25 April, 2018 @10:12

Philadelphia 76ers duke e mposhtur Miami Heatin në ndeshjen e pestë të serisë me rezultat 104-91, e eliminoi kundërshtarin për…

GAME 5: CELTICS - BUCKS

Pranë kualifikimit

Foto: nba.com

25 April, 2018 @9:54

Boston Celtics duke e mposhtur Milwaukee Bucksin me rezultat 92-87 në TD Garden, kaloi 3-2 në epërsi në seri dhe…

GAME 3: BASKONIA - FENERBAHÇE

Zbusin epërsinë e kampionit

Foto: euroleague.net

24 April, 2018 @23:24

Kampioni aktual i Euroleagues, Fenerbahçe, është mposhtur në ndeshjen e tretë nga skuadra spanjolle Baskonia me rezultat 88-83. Baskonia në…

GAME 3: ZALGIRIS - OLYMPIACOS

Një fitore larg Final Fourit

euroleague.net

24 April, 2018 @21:27

Skuadra lituaneze, Zalgiris, ka arritur të mposhtë Olympiacosin me rezultat 80-60 dhe me këtë triumf është vetëm një fitore larg…

NË KARAGAÇ

Përcaktohet termini i ndeshjes së parë finale

BOROZANI/A.P.

24 April, 2018 @17:14

Ndeshja e parë finale e play-offit në Ligën e Femrave do të zhvillohet të enjten në Pejë, ku Penza e…

GJOBAT NGA KOMISIONI

950€ gjoba nga xhiroja e fundit

24 April, 2018 @10:07

Xhiroja e fundit e stinorit të rregullt, përkundër se vetëm një ndeshje kishte që vendoste për skuadrat, nuk ka kaluar…

NGA INFORMATORI NR. 28

Ylli grumbulloi më së shumti shikues

24 April, 2018 @10:02

Raporti i fundit i pjesës së rregullt të stinorit të Superligës, i xhiros XXVIII, ka nxjerrë palestrën 13 qershori dhe…

PLAY OFF: SUPERLIGA

Play Off-i në Superligë, orari dhe sistemi i ndeshjeve

BOROZANI

23 April, 2018 @20:12

Pas përfundimit të sezonit të rregullt, janë caktuar datat për ndeshjet e para të serisë gjysmëfinale të Play Off-it në…

U18 EUROPEAN CHAMPIONSHIP

Publikohet buletini i Evropianit të Prishtinës

23 April, 2018 @16:31

Pas lansimit të logos zyrtare të Kampionatit Evropian U18, Divizioni C, që do të mbahet në Prishtinë prej 22 deri…

FIBA EUROPE CUP: WURZBURG - PRISHTINA

Prishtina mposhtet në Gjermani

Foto: fiba.basketball

12 December, 2018 @20:47

Përkundër paraqitjes së mirë, veçanërisht në pjesë të parë të ndeshjes dhe luftës në çerek të tretë, Prishtina është mposhtur…

PJESA E PARË: WURZBURG - PRISHTINA

2 pikë dallim pas pjesës së parë

12 December, 2018 @19:56

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Wurzburg - Prishtina, ndërsa gjermanët kanë 2 pikë epërsi pas 20 minutave të…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Wurzburg-Prishtina

12 December, 2018 @19:01

Dueli i parë i Prishtinës në kuadër të fazës së dytë grupore të FIBA Europe Cup nis pas pak në…

FIBA EUROPE CUP: GROUP I

Prishtina para debutimit në fazë të dytë

Foto: fiba.basketball

10 December, 2018 @12:24

Skuadra e Prishtinës është dy ditë para debutimit në fazën e dytë të garave në FIBA Europe Cup, arritje kjo…

FIBA RANKING DECEMBER 2018

Rënie drastike e Kosovës në FIBA renditje

Foto: fiba.basketball

6 December, 2018 @19:01

Pas dy humbjeve të radhës në kuadër të ndeshjeve të dritares së radhës për kualifikime në Eurobasket 2021, Kosova ka…

Të gjitha lajmet nga International