Të gjitha lajmet

GAME 5: WARRIORS - SPURS

Me dominim total në gjysmëfinale

Foto: nba.com

Me dominim total në gjysmëfinale

25 April, 2018 @10:29

Golden State Warriors
San Antonio Spurs
Golden State Warriors 99 : 91 San Antonio Spurs
Kevin DURANT 25 pikë LaMarcus ALDRIDGE 30 pikë

Oracle Arena

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur San Antonio Spursin në ndeshjen e pestë të serisë me rezultat 99-91, arriti të kualifikohet në gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore.

Përveç ndeshjes së katërt në seri, Warriorsat dominuan totalisht edhepse ishin pa super yllin Stephen Curry, por duhet të ceket se edhe te San Antonio Spurs mungoi super ylli Kawhi Leonard, e mungesa e tij ndikoi shumë në rezultatet e skuadrës.

a

Në këtë periudhë, përgjegjësinë e morri Kevin Durant, i cili shkëlqeu në këtë seri. Ai dje luajti me 25 pikë, 6 kërcime, 5 asistime e 2 bllokada gjatë ndeshjes, derisa u ndihmua edhe nga Klay Thompson me 24 pikë të tjera.

Te Spursi, nuk mjaftoi performanca e LaMarcus Aldridge, i cili luajti me 30 pikë e 12 kërcime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Golden State Warriors, San Antonio Spursin e kaloi me rezultat 4-1 në seri, derisa në gjysmëfinale do të përballet me New Orleans Pelicans që e mposhtën Portlandin me rezultat 4-0.

GAME 5: PHILY - HEAT

Pas 6 vitesh në gjysmëfinale

Foto: nba.com

25 April, 2018 @10:12

Philadelphia 76ers duke e mposhtur Miami Heatin në ndeshjen e pestë të serisë me rezultat 104-91, e eliminoi kundërshtarin për…

GAME 5: CELTICS - BUCKS

Pranë kualifikimit

Foto: nba.com

25 April, 2018 @9:54

Boston Celtics duke e mposhtur Milwaukee Bucksin me rezultat 92-87 në TD Garden, kaloi 3-2 në epërsi në seri dhe…

GAME 3: BASKONIA - FENERBAHÇE

Zbusin epërsinë e kampionit

Foto: euroleague.net

24 April, 2018 @23:24

Kampioni aktual i Euroleagues, Fenerbahçe, është mposhtur në ndeshjen e tretë nga skuadra spanjolle Baskonia me rezultat 88-83. Baskonia në…

GAME 3: ZALGIRIS - OLYMPIACOS

Një fitore larg Final Fourit

euroleague.net

24 April, 2018 @21:27

Skuadra lituaneze, Zalgiris, ka arritur të mposhtë Olympiacosin me rezultat 80-60 dhe me këtë triumf është vetëm një fitore larg…

NË KARAGAÇ

Përcaktohet termini i ndeshjes së parë finale

BOROZANI/A.P.

24 April, 2018 @17:14

Ndeshja e parë finale e play-offit në Ligën e Femrave do të zhvillohet të enjten në Pejë, ku Penza e…

GJOBAT NGA KOMISIONI

950€ gjoba nga xhiroja e fundit

24 April, 2018 @10:07

Xhiroja e fundit e stinorit të rregullt, përkundër se vetëm një ndeshje kishte që vendoste për skuadrat, nuk ka kaluar…

NGA INFORMATORI NR. 28

Ylli grumbulloi më së shumti shikues

24 April, 2018 @10:02

Raporti i fundit i pjesës së rregullt të stinorit të Superligës, i xhiros XXVIII, ka nxjerrë palestrën 13 qershori dhe…

PLAY OFF: SUPERLIGA

Play Off-i në Superligë, orari dhe sistemi i ndeshjeve

BOROZANI

23 April, 2018 @20:12

Pas përfundimit të sezonit të rregullt, janë caktuar datat për ndeshjet e para të serisë gjysmëfinale të Play Off-it në…

GAME 4: PACERS - CAVS

Në natën e barazimeve, bashkohet edhe Clevelandi

Foto: nba.com

23 April, 2018 @10:03

Pas Milwaukee Bucks e Washington Wizards, serinë e barazoi edhe Cleveland Cavaliers, duke e mposhtur Indiana Pacersin me rezultat 104-100. …

U18 EUROPEAN CHAMPIONSHIP

Publikohet buletini i Evropianit të Prishtinës

23 April, 2018 @16:31

Pas lansimit të logos zyrtare të Kampionatit Evropian U18, Divizioni C, që do të mbahet në Prishtinë prej 22 deri…

GAME 4: SPURS - WARRIORS

Vjen fitorja e nderit nga Spurs

Foto: nba.com

23 April, 2018 @9:55

San Antonio Spurs, duke e mposhtur kampionin aktual, Golden State Warriors, me rezultat 103-90, arriti fitoren e parë në seri. …

ALL STAR 2019

Skuadra e Jamesit mposht atë të Giannisit

18 February, 2019 @10:33

All Stari 2019 përfundoi me ndeshjen e madhe me skuadrat e formuara në nga kapitenët LeBron James e Giannis Antetokounmpo. …

ALL STAR 2019

Hamidou Diallo fiton Slam Dunkin

17 February, 2019 @10:47

Dita e dytë e All Starit 2019, u mbyll me qershinë mbi tortë, garën për ngulitje Slam Dunk. Garuesit në…

ALL STAR 2019

Snajperisti i All Starit 2019, Joe Harris

17 February, 2019 @10:43

Fituesi i garës për tre pikë u bë lojtari i Brooklyn Netsit, Joe Harris. Harris arriti të kualifikohet në raundin…

ALL STAR 2019

Jayson Tatum fiton garën për shkathtësi

17 February, 2019 @10:35

Lojtari i Boston Celticsit, Jayson Tatum, ka fituar garën për shkathtësi në All Starin 2019. Tatum në raundin e parë…

ALL STAR 2019

Amerika mposhtë Botën

16 February, 2019 @9:18

All Stari 2019 ka filluar me ndeshjen Amerika kundër Botës. Lojtarët që i kanë mbushur dy vjet në NBA dhe…

Të gjitha lajmet nga NBA