Të gjitha lajmet

VIDEO

Toma shënon golin e parë për sivjet

Toma shënon golin e parë për sivjet

30 September, 2018 @19:45

Mesfushori i talentuar shqiptar, Bastien Toma, ka shënuar golin e tij të parë për sivjet në kampionatin zviceran.

Futbollisti i skuadrës Sion, ishte njëri nga realizatorët në fitoren 3-0 të skuadrës së tij ndaj Luzernit të Idriz Vocës dhe Shkëlqim Demhasajt.

Toma shënoi në minutën 54’ pas një kundërsulmi të shpejtë, ndërsa asisti i golit erdhi nga mesfushori i Shqipërisë, Ermir Lenjani.

Treshja Toma, Lenjani dhe Voca luajtën gjatë gjithë ndeshjes, kurse Demhasaj u inkuadrua në pjesën e dytë në këtë takim, sikurse edhe Pajtim Kasami për Sionin.

 

KUPA E TURQISË

Galatasaray fiton Kupën e Turqisë

Foto: Galatasaray/fb

15 May, 2019 @21:45

Në finalen që u zhvillua sonte, Galatasaray mposhti Akhisarin 3-1 për të fituar Kupën e Turqisë, për të 18 herë…

RIVALI I KOSOVËS

Bullgaria zyrtarizon selektorin e ri para ndeshjes me Kosovën

Ndeshja ndaj Kosovës, ishte e fundit për Petar Hubchevin në krye të Bullgarisë/ TOPSPORTI/ D. S.

14 May, 2019 @15:00

Përfaqësuesja e Bullgarisë në futboll ka ndarë rrugët me trajnerin e deritashëm të saj Petar Hubchev dhe ashtu siç u…

GOLI I 15

Vedati i shënon edhe Galatasarayit

11 May, 2019 @16:33

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, këtë sezon nuk ka të ndalur në Superligën turke. Pasi që ekipin e shpëtoi…

LONDËR

Dënohet David Beckham

9 May, 2019 @16:27

Ish mesfushori i Manchester Unitedit, Real Madridit, Milanit dhe LA Galaxyt, David Beckham - është dënuar me gjashtë muaj ndalesë…

GALATASARAY - BESIKTAS

Fitore në derbi, për të marrë lidershipin

5 May, 2019 @20:37

Galatasaray ka shënuar fitore në derbin e madh të Stambollit ndaj Besiktasit, duke i mposhtur këta të fundit me rezultat…

Të gjitha lajmet nga International