Të gjitha lajmet

KUSH SHËNOI MË SHPESH NË 2020?

Top golashënuesit e pranverës në Superligë 19/20

Top golashënuesit e pranverës në Superligë 19/20

20 March, 2020 @22:22

Në ditët pa futboll, në shikimin e golashënuesve më të mirë të stinorit 2019/20 deri tash udhëheqin Blendi Baftiu dhe Arb Manaj.

Baftiu, që është edhe motori i Ballkanit ka 11 gola të shënuara të gjitha nga loja, për dallim nga Manaj i Trepçës’89 që ka 4 nga 11 të shënuara nga penalltia.

Por, në afatin kalimtar të janarit në Superligë ekipet kanë bërë ndërrime dhe tashmë numri i golashënuesve që po numërojnë golat drejt kreut të shenjëtarëve më të mirë - po shtohet.

E sa i përket pjesës pranverore, për aq sa u luajt kampionati, deri në ndërprerjen për shkak të pandemisë coronavirus, golashënues më të mirë janë:

Arb Manaj Trepça 89

Arb Manaj - Trepça’89 - 4 gola;

Sulmuesi qendror i Trepçës’89 dhe golashënuesi më i mirë i përgjithshëm në këtë stinor bashkë me Baftiun, ka vazhduar ritmin e golave të vjeshtës dhe në pranverë. Ndër të paktit në Superligë që ka arritur të bëj këtë.

Ersil Ymeri Llapi

Ersil Ymeri - Llapi - 4 gola;

Ersil Ymeri - mesfushori i Llapit që erdhi nga Shqipëria dhe prej planit të dytë ka kryer shumë ndeshje të pjesës së dytë të stinorit për ekipin nga Podujeva me golat e tij, mund të tregohet vendimtar në ngritjen e mëtutjeshme të skuadrës.

Oto John Prishtina

Oto John - Prishtina - 4 gola;

Oto John - sulmuesi i rikthyer në Superligë të Kosovës. Nigeriani që vite më parë ka qenë golashënuesi më i mirë i Superligës, ka treguar se është specialist i golave dhe shpejt është ambientuar te ekipi i Armend Dallkut që në pesë ndeshjet e tij me bardhekaltërit ka shënuar katër herë!

Ndërsa menjëherë pas tyre, me nga tre gola të shënuara renditen:

Alban Shillova - Flamurtari - 3 gola;
Betim Haxhimusa - Drita - 3 gola;
Kastriot Rexha - Drita - 3 gola;
Taulant Dajaku - Ferizaji 3 gola.

Statistikat shumë herë nuk gabojnë, prandaj golashënuesit e ekipeve duhet marrë parasysh në kalkulime për vazhdim të stinorit (kurdo që vazhdon, nëse vazhdon 19/20) pasi që këta mund të vendosin për të ardhmen e stinorit.

Për më tepër, shikoni TOP listën e golashënuesve të Superligës nga secili ekip dhe cilët janë lojtarët që kanë shënuar dhe janë renditur në minimalisht 100-shen e Superligës.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga