Të gjitha lajmet

FERONIKELI STATS

TOP koshashënuesit te Nikli në stinorin historik

TOP koshashënuesit te Nikli në stinorin historik

14 May, 2020 @17:17

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, sivjet për herë të parë në historinë e klubit ishte pjesë e Superligës.

Në stinorin e papërfunduar, koshashënuesi më i mirë i skuadrës ishte Ty Garland. Amerikani në 15 ndeshje ka shënuar 334 pikë, derisa luajti me mesatare prej 22.2 pikëve për ndeshje.

Pas tij ishte Arti Hajdari me 310 pikë në 15 ndeshje, i cili në pjesën e dytë të stinorit u transferua te skuadra e Pejës.

Brandon Scott me 201 pikë në 16 ndeshje ishte koshashënuesi i tretë më i mirë te Feronikeli.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e koshashënuesve te skuadra e Feronikelit për stinorin 2019/20.

i: (Basketbollistët që nuk kanë luajtur së paku dhjetë ndeshje përgjat stinorit të rregullt, nuk janë marrë parasysh në mesataren, por vetëm janë regjistruar pikët e shënuara të tyre)TË GJITHË KOSHASHËNUESIT E FERONIKELIT 2019/20 NË SUPERLIGË

1.Ty Garland 334 pikë 15 ndeshje
2.Arti Hajdari 310 pikë 15 ndeshje
3.Brandon Scott 201 pikë 16 ndeshje
4.Rinor Ahmeti 166 pikë 24 ndeshje
5.Darius Huggins 165 pikë 16 ndeshje
6.Kareem Storey 136 pikë 8 ndeshje
7.Dayon Griffin 112 pikë 5 ndeshje
8.Fisnik Juniku 106 pikë 9 ndeshje
9.Ergin Grosha 86 pikë 8 ndeshje
10.Erhan Sholla 79 pikë 23 ndeshje
11.Sami Hajzeri 76 pikë 16 ndeshje
12.Tavarion Nix 70 pikë 5 ndeshje
13.Valdet Shala 36 pikë 13 ndeshje
14.Engjëll Sollova 35 pikë 19 ndeshje
15.Arbër Sinani 25 pikë 8 ndeshje
16.Gent Shala 8 pikë 3 ndeshje
17.Ermal Hoti 0 pikë 1 ndeshje
18.Granit Makolli 0 pikë 1 ndeshje

FERONIKELI STATS

Treshja Garland, Hajdari dhe Scott, në TOP 3 edhe te asistimet

15 May, 2020 @12:00

Në stinorin historit për Feronikelin në Superligë, asnjë lojtar nuk arriti ta kalojë cakun e 100 asistimeve personale. Sikurse te…

KB ALBES

Klubi shkupjan dëshiron qasje në ligën mbarëkombëtare

Foto: KBAlbes/fb

14 May, 2020 @15:12

Përmes një letre dërguar redaksisë, Klubi Basketbollit Albes nga Shkup i Maqedonisë Veriore ka bërë të ditur se dëshiron t’i…

TREPÇA STATS

Besnik Azemi lider te kërcimet e Trepçës 2019/20 në Superligë

TOPSPORTI / A.P

10 May, 2020 @18:48

Në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, Besnik Azemi dhe DJ Hanes ishin të vetmit që e kaluan cakun e…

EKSKLUZIVE: ARBEN FETAHU

Drejt ligës mbarëkombëtare

Arben Fetahu, kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) / Foto: FBK

9 May, 2020 @15:35

Prej kohërave kur basketbolli i Kosovës luhej në shkolla të mesme, aq sa lejonte okupatori, në investime marramendëse të pasluftës…

TREPÇA STATS

DJ Hanes edhe te asistimet në TOP te Trepça

TOPSPORTI / A.P

7 May, 2020 @19:38

Në stinorin e papërfunduar në Superligë, Trepça së bashku me Feronikelin ishin dy skuadrat me më së paku asistime pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga