Të gjitha lajmet

DRENAS

Tovërlani ngrit intensitetin para duelit me liderin

Fotot: https://feronikelifc.com/

Tovërlani ngrit intensitetin para duelit me liderin

21 May, 2020 @18:51

Skuadra kampione aktuale e Kosovës në futboll, Feronikeli, sot ka ngritur intensitetin e stërvitjeve.

Ngritja e shpejtë e intensitetit të stërvitjeve të ekipit ka ardhur me kërkesë të trajnerit të rikhtyer në ekip, Afrim Tovërlani.

E krejt kjo ka ardhur pasi që Feronikeli do të ndeshet me Ballkanin në përballjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Afrim Toverlani

Data e ndeshjes është 3 qershor dhe është dueli i parë i rikthimit të stinorit për ekipet kosovare pas valës së madhe të pandemisë coronavirus.

Faqja zyrtare e niklit ka përshkruar kështu ngritjen e intensitetit të skuadrës.

SHIKO > > > SKEMA E KUPËS

“Kryetrajneri i FC Feronikelit, Afrim Toverlani, ka rritur intensitetin e stërvitjeve, në mënyrë që skuadra ta arrisë formën më të mirë pas pauzës së gjatë shkaku i pandemisë globale qe preku edhe Kosovën.”

Feronikeli aktualisht duket pak më larg në luftë për titull, por Kupën e ka shumë afër dhe kjo ua siguron Evropën në sezonin 2020/21.

KOMUNIKATA E FFK-së

E gjithë Superliga do të testohet për COVID-19

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

21 May, 2020 @16:07

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se të gjithë futbollistët dhe stafi përcjellës i të…

BLENDI BAFTIU

I kërkuari nga klubet evropiane, i koncentruar në Superligë

Blendi Baftiu gjatë një ndeshjeje me Ballkanin në pjesën vjeshtore të stinorit/ Foto: KFBallkani/fb

21 May, 2020 @13:17

Futbollisti që u zgjodh në 11-shen më të mirë të stinorit 2018/29 dhe pjesës së parë të stinorit 2019/20 të…

KLUBET E KOSOVËS

Drita, Gjilani, Flamurtari zyrtarisht kërkojnë testim për COVID-19 të të gjithëve

21 May, 2020 @0:42

Pas daljes pozitiv të futbollistit të Dritës në COVID-19, tashmë edhe zyrtarisht disa klube kosovare kanë reaguar qoftë përmes mediave,…

PRISHTINË

Prishtina prezantoi ish drejtorin sportiv të Dritës

Foto: prishtinafc.com

21 May, 2020 @0:31

Skuadra e Prishtinës mbrëmë ka prezantuar ish drejtorin sportiv të Dritës, Fisnik Kërçeli, si përforcim në shtabin sportiv të skuadrës.…

GJILAN

Rasti i parë te seniorët, futbollisti i KF Drita pozitiv në COVID-19

Foto: KFDrita/fb

20 May, 2020 @18:23

E tashmë situata po bëhet serioze. KF Drita posa ka bërë të ditur se një lojtar i saj ka rezultuar…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga