Të gjitha lajmet

MITROVICË

Trepça’89 jep rrogat e rregullta

Trajneri i tashëm i Trepçës'89, Shpëtim Idrizi, derisa ishte kapiten i skuadrës/ TOPSPORTI/ Arkiv/ E. Driza

Trepça’89 jep rrogat e rregullta

23 March, 2020 @13:59

Derisa kriza financiare ka kapluar pjesën e madhe të botës së futbollit, një shembull që shpresojmë të vazhdojë po ndodh në Mitrovicë, ku krerët e klubit të minatorëve kanë dhënë rrogat e rregullta futbollistëve dhe stafit.

Njoftimin e ka bërë të ditur trajneri i ekipit Shpëtim Idrizi, që ka falenderuar kryetarin e klubit për këtë gjest në këtë gjendje të jashtëzakonshme për futbollin në botë.

“Falenderojmë kryetarin, ne stafi i trajnerëve dhe lojtarët, ku në këtë gjendje të jashtëzakonshme ai gjithmonë është pranë nesh me solidaritetin e tij, duke qenë gjithmonë i përpikët ndaj nesh me dhënien e pagave. Falemnderit!,” ka shkruar Idrizi në postimin e tij të sotëm në Facebook.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga