Të gjitha lajmet

MITROVICË

Trepça’89 jep rrogat e rregullta

Trajneri i tashëm i Trepçës'89, Shpëtim Idrizi, derisa ishte kapiten i skuadrës/ TOPSPORTI/ Arkiv/ E. Driza

Trepça’89 jep rrogat e rregullta

23 March, 2020 @13:59

Derisa kriza financiare ka kapluar pjesën e madhe të botës së futbollit, një shembull që shpresojmë të vazhdojë po ndodh në Mitrovicë, ku krerët e klubit të minatorëve kanë dhënë rrogat e rregullta futbollistëve dhe stafit.

Njoftimin e ka bërë të ditur trajneri i ekipit Shpëtim Idrizi, që ka falenderuar kryetarin e klubit për këtë gjest në këtë gjendje të jashtëzakonshme për futbollin në botë.

“Falenderojmë kryetarin, ne stafi i trajnerëve dhe lojtarët, ku në këtë gjendje të jashtëzakonshme ai gjithmonë është pranë nesh me solidaritetin e tij, duke qenë gjithmonë i përpikët ndaj nesh me dhënien e pagave. Falemnderit!,” ka shkruar Idrizi në postimin e tij të sotëm në Facebook.

KUSH SHËNOI MË SHPESH NË 2020?

Top golashënuesit e pranverës në Superligë 19/20

20 March, 2020 @22:22

Në ditët pa futboll, në shikimin e golashënuesve më të mirë të stinorit 2019/20 deri tash udhëheqin Blendi Baftiu dhe…

NATIONS LEAGUE D PLAYOFF

Maqedona-Kosova më 4 qershor, caktohet edhe data e finales

20 March, 2020 @15:31

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është në shëtitje në ligat rajonale të futbollit dhe po fotografohet me…

DRENAS

Feronikeli me planin e stërvitjeve individuale

15 March, 2020 @19:49

Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli, ka bërë të ditur se ka pezulluar stërvitjet e skuadrës dhe trajneri i ri…

PRISHTINË

Prishtina vendos pezullimin e stërvitjeve

15 March, 2020 @18:01

Skuadra e Prishtinës, që po ndjek titullin kampion këtë stinor në Superligë, ka vendosur që të ndërprejë plotësisht stërvitjet -…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:33

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga