Të gjitha lajmet

RAHOVEC

Tyree Griffin lojtar i ri i Rahovecit

Tyree Griffin lojtar i ri i Rahovecit

9 March, 2020 @21:44

Nënkampioni aktual i Kosovës dhe ekipi që nuk arriti të përfundojë stinorin në BIBL, duke u tërhequr nga garat, KB Rahoveci, ka zyrtarizuar para pak çastesh lojtarin e ri në ekip.

Ai është Tyree Griffin, që do të vesh fanellën e vreshtarëve tash e tutje dhe pritet t’i ndihmojë ekipin në ciklin e fundit të ndeshjeve para PlayOffit të Superligës.

Tyree Griffin

Griffin që së fundi ka qenë pjesë e ekipit serb Mladost, ku ka luajtur gjashtë ndeshje në elitën e këtij vendi, ka pasur minutazhë prej 24.3 minutave për ndeshje, duke shënuar 13.2 pikë mesatarisht dhe 5 asistime për lojë.

Griffin më fund të muajit maj të këtij viti do t’i mbush 24 vjet, ndërsa është i gjatë 178 centimetra dhe luan në pozitën e organizatorit të ndeshjes/ playmaker.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga