Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Udhëtojnë me 19, luajnë për trofe me 23

Zekirija Ramadani me kapelë, gjatë stërvitjeve të sotme me Prishtinën/ Foto: prishtinafc.com

Udhëtojnë me 19, luajnë për trofe me 23


12 January, 2021 @23:25

Prishtina, mbrojtësja e trofeut të Kupës së Kosovës në futboll, do të udhëtojë për fazën përgatitore dimërore në Antalya të Turqisë më 19 janar 2021.

Aktualisht bardhekaltërit janë duke zhvilluar seancat e kombinuara të stërvitjeve në fushë të mbyllur, të hapur dhe fitnes qendra.

Ndërsa pas shortit për Kupë dhe vendosjes që ndeshja e vlefshme për Superkupë të Kosovës të luhet në Antalya të Turqisë, pasi që pos Prishtinës edhe Drita do të jetë në përgatitje në të njëjtin vend, ka folur trajneri i skuadrës kryqytetase Zekirija Ramadani.

Pra Prishtina në të tetën e finales së Kupës do të ndeshet me Dritën më 10 shkurt. Por, të njëjtit do të luajnë edhe ndeshjen e vlefshme për Superkupë, më 23 janar.

“Janë dy gara të ndryshme dhe patjetër që fokusi kryesor në përballje me Dritën do të jetë për Kupë. Superkupa është ndeshje prestigji dhe mesiguri do të jetë ndeshja jonë e parë në fazën përgatitore. Normalisht do të provojmë të fitojmë trofeun, por përqendrimi maksimal i yni është ndeshja e Kupës më 10 shkurt, sepse kuptohet është garë që na sjell Evropën dhe aty do të jetë përkushtimi maksimal i yni,” ka thënë shkupjani Ramadani në prononcimin e tij për faqen zyrtare të prishtinasve.


NË TURQI

Ballkani mposhtë Vorsklën ukrainase në miqësore

FFK Superliga/International

Ballkani mposhtë Vorsklën ukrainase në miqësore

24/01/21 @ 17:13

REMZI EJUPI

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

FFK Superliga

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

23/01/21 @ 23:05

QËNDRIM ZYBA

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

FFK Superliga

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

23/01/21 @ 22:57

TRANSFER

Drenica rikthen ish lojtarin e saj nga Gjermania

FFK Superliga

Drenica rikthen ish lojtarin e saj nga Gjermania

23/01/21 @ 20:12

TRANSFER

Ilir Berisha nënshkruan me Vitinë

FFK Superliga/Transfere

Ilir Berisha nënshkruan me Vitinë

23/01/21 @ 16:33

SUPERKUPA E KOSOVËS

Nuhiu: Të mësojmë nga humbja, kampionati i zjarrtë

FFK Superliga

Nuhiu: Të mësojmë nga humbja, kampionati i zjarrtë

23/01/21 @ 15:02

SUPERKUPA E KOSOVËS

Ramadani: Fituam me meritë, ia dedikojmë Plisave

FFK Superliga

Ramadani: Fituam me meritë, ia dedikojmë Plisave

23/01/21 @ 14:56

SUPERKUPA E KOSOVËS

Për të dhjetën herë, Prishtina fituese e Superkupës!

FFK Superliga

Për të dhjetën herë, Prishtina fituese e Superkupës!

23/01/21 @ 14:06

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Prishtina

23/01/21 @ 11:05

SUPERKUPA: PRE-MATCH

Drita - Prishtina, dueli për kupën e parë të vitit

FFK Superliga

Drita - Prishtina, dueli për kupën e parë të vitit

23/01/21 @ 09:55


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga