Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

UEFA rekomandon përfundimin e të gjitha kampionateve dhe garave të Kupës

UEFA rekomandon përfundimin e të gjitha kampionateve dhe garave të Kupës

21 April, 2020 @17:15

Në mbledhjen e sotme të UEFA-së me 55 anëtarët e saj, është shqyrtuar kalendari i garave për çdo shtet dhe opcionet për të përfunduar të gjitha kampionatet.

Në fund, UEFA-ja ka dalë me një rekomandim të fuqishëm për të përfunduar kampionatet elitare në të gjitha vendet si dhe garat e Kupave.

Gjithashtu UEFA ka bërë të ditur se Federatat e ndryshme do të pagohen sipas planit nga programi Hattrick i shtëpisë evropiane të futbollit.

Për çdo vendim lidhur me pikat e lartpërmendura, njoftimet e radhës do të botohen pas mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv të UEFA-së që mbahet këtë të enjte.

NGA FEDERATA

FFK i dëshiron shërim të shpejtë të rinjve

17 April, 2020 @12:04

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një komunikate të lëshuar sot i ka uruar shërim të shpejtë, dy…

SUHAREKË

2 futbollitë të rinj të Ballkanit, pozitiv në coronavirus

16 April, 2020 @22:29

Coronavirus ka prekut edhe sportistët e Kosovës. Të parët që janë bërë të ditur publikisht janë dy futbollistë të rinj…

SPECIALE

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 2000/01

12 April, 2020 @11:34

Prishtina mori edhe titullin e dytë të pasluftës në Kosovë. Bardhekaltërit me 18 fitore e 9 barazime karshi vetëm 3…

PAKOJA E FFK-së

Një pjesë e klubeve falenderon FFK-në për ndihmën

12 April, 2020 @9:34

Përkundër reagimeve të shpejta dhe agresive ndaj FFK-së në kohë të pandemisë të klubit të Llapit dhe atij

MITROVICË

Edhe ‘89-shi reagon ndaj FFK-së!

10 April, 2020 @21:19

Në një reagim të lëshuar me humë gabime drejtshkrimore, Trepça’89 ka bërë të ditur se është në përkrahje të plotë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga