Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

B: KIKA 1-2 ULPIANA

Ulpiana mposht Kikën, mbetet lidere

Futbollistët e Ulpianës duke festuar në zhveshtore pas ndeshjes sot

Ulpiana mposht Kikën, mbetet lidere


11 October, 2020 @19:26

Skuadra e Ulpianës ka arritur sot të shënojë edhe fitoren e tretë të stinorit duke shënuar fitore si mysafir ndaj Kikës në Hogosht.

Fitorja ka mbajtur Ulpianën në krye të tabelës së Ligës së Parë B, derisa ekipi ende s’ka shijuar humbjen, duke qenë se tash ka 10 pikë nga 4 ndeshje të zhvilluara në edicionin e ri.

TABELA AKTUALE

Kika nuk ka arritur të bëj më shumë në këtë ndeshje dhe u desht që të pajtohet me humbjen e dytë të stinorit, për 1-2 [n.n. - Akil Makolli, Ardi Shala] përfundimtare.

Po të kishte fituar Kika, do të merrte kreun e klasifikimit. Por, me fitore mysafirët nga Lipjani mbajtën kreun.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë