Të gjitha lajmet

B: KIKA 1-2 ULPIANA

Ulpiana mposht Kikën, mbetet lidere

Futbollistët e Ulpianës duke festuar në zhveshtore pas ndeshjes sot

Ulpiana mposht Kikën, mbetet lidere

11 October, 2020 @19:26

Skuadra e Ulpianës ka arritur sot të shënojë edhe fitoren e tretë të stinorit duke shënuar fitore si mysafir ndaj Kikës në Hogosht.

Fitorja ka mbajtur Ulpianën në krye të tabelës së Ligës së Parë B, derisa ekipi ende s’ka shijuar humbjen, duke qenë se tash ka 10 pikë nga 4 ndeshje të zhvilluara në edicionin e ri.

TABELA AKTUALE

Kika nuk ka arritur të bëj më shumë në këtë ndeshje dhe u desht që të pajtohet me humbjen e dytë të stinorit, për 1-2 [n.n. - Akil Makolli, Ardi Shala] përfundimtare.

Po të kishte fituar Kika, do të merrte kreun e klasifikimit. Por, me fitore mysafirët nga Lipjani mbajtën kreun.

DOREHIQET TRAJNERI

Pas humbjes, largohet trajneri i Vllaznisë

11 October, 2020 @19:07

Pas disfatës së sotme në momentet e fundit të ndeshjes nga Ferizaji, Vllaznia e Pozharanit ka mbetur pa trajnerin e…

B: VLLAZNIA 1-2 FERIZAJI

Ferizaji arrin fitoren e parë të stinorit

11 October, 2020 @18:47

Skuadra e Ferizajit ka arritur fitoren e parë të stinorit në Ligë të Parë B të Kosovës, duke i shkaktuar…

A: VUSHTRRIA 1-1 VELLAZNIMI

Goli i parë i stinorit për Vëllaznimin, barazimi i dytë me radhë

11 October, 2020 @18:22

Vëllaznimi sot ka shënuar golin e parë të stinorit në Ligë të Parë A të Kosovës. Kuqezinjtë e Gjakovës…

A: LIRIA 2-0 TREPCA

Fitorja e dytë me radhë për Lirinë

11 October, 2020 @17:56

Në Përparim Thaqi sot, ka rënë Trepça, derisa Liria ka shënuar fitoren e dytë me radhë të stinorit. Bardhezinjtë…

IN MEMORIAM

Ndërron jetë kryetari i parë i FFK-së

10 October, 2020 @17:55

Sot në moshën 76 vjeçare, ka ndërruar jetë kryetari i parë i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Bytyqi. Bytyqi…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë