Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA e KOSOVËS

Ulpiana shfrytëzon krizën e prizrenasve, eliminon Lirinë

Foto: KFUlpiana/fb

Ulpiana shfrytëzon krizën e prizrenasve, eliminon Lirinë


13 December, 2020 @15:17

Liria e Prizrenit, që dje ka zyrtarizuar trajnerin e ri i cili do të merr detyrën të hënën, është eliminuar sot edhe nga Kupa e Kosovës.

Prizrenasit janë mposhtur në Lipjan, nga skuadra e Ulpianës, të cilët me golat e shënuara në 15 minutat e fundit të ndeshjes i kanë dhënë fund dilemave për vazhdim, për ta mposhtur Lirinë 2-0 [Armend Blakçori 77p., Urim Statovci 90]. Bile, nga penalltia për vendasit pranë rezultatit 0-0 shënoi portieri i tyre, Blakçori.

SKEMA e KUPËS

Kështu Ulpiana siguron të tetën e finales së Kupës në pranverë, derisa Liria e Prizrenit tashmë në total me 7 ndeshje pa fitore, thellon edhe më krizën në klub.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë