Të gjitha lajmet

PREMIER LEAGUE

United e Chelsea në top4, Watford e Bournemouth në Championship

United e Chelsea në top4, Watford e Bournemouth në Championship

26 July, 2020 @19:18

Është mbyllur plotësisht sezoni 2019/2020 në Premier League.

Me kampionin që tash e sa kohë dihej, në xhiron e fundit të kampionatit vëmendja ishte te skuadrat që po luftonin për pozitat që dërgojnë në gara evropiane dhe te ato skuadrat që po luftonin për mbijetesë.

Në ndeshjen direkte ndaj Leicester Cityt, United arriti të shënojë fitore 0-2, për ta mbyllur kështu sezonin në vendin e tretë. Ndërkohë, Chelsea fitoi 2-0 ndaj Wolves në shtëpi dhe kështu United dhe Chelsea mbyllën sezonin në pozitat 3 dhe 4.

Në Europa League direkt shkon Leicester (dhe Arsenali nëse e mposht Chelsean në finale të FA Cup), kurse në fazën kualifikuese për Europa League shkon Tottenhami.

Sa i përket mbijetesës, Aston Villa barazoi 1-1 ndaj West Hamit në Londër dhe me këtë pikë e arriti mbijetesën. Në Championship, përveç Norwichit, ranë edhe Bournemouthi e Watfordi.

Rezultatet e xhiros së fundit:

Renditja përfundimtare për sezonin 2019/2020:

CAKTOHEN DATAT

Premier League 20/21 nis në fundjavën e dytë të shtatorit

Foto: Liverpool/fb

24 July, 2020 @16:24

Para një ore, Premier League ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me klubet për datat e fillimit dhe…

PREMIER LEAGUE

Ylli i Liverpoolit duke festuar, shtëpia i plaçkitet

24 July, 2020 @13:49

Festa e titullit të Liveproolit, për yllin Fabinho ka kushtuar më shumë sesa për të tjerët. Derisa Fabinho ishte…

LIVERPOOL

Momenti historik i pritur për 3 dekada

Foto: Liverpool/fb

22 July, 2020 @23:55

Liverpool përfundimisht ka ngritur trofeun e kampionit të Premier Leagues sonte, pas fitores ndaj Chelseat 5-3. Ekipi nga…

LIVERPOOL 5-3 CHELSEA

Tetëgolësh në Anfield, për trofeun dhe dramën për Champions

Foto: premierleague.com

22 July, 2020 @23:35

Liverpool ka arritur të shënojë fitore në një ndeshje krejtësisht të hapur dhe me plotë gola ndaj Chelseat 5-3 [Keita…

CHAMPIONSHIP

Befasi në xhiron e fundit, Swansea i Bersant Celinës në Play Off

22 July, 2020 @22:31

Në mënyrë befasuese është mbyllur xhiroja e fundit e Championshipit! Befasisht, Nottinghami është mposhtur 1-4 nga Stoke në shtëpi, e…

Të gjitha lajmet nga Premier League