Të gjitha lajmet

VALENCIA 4-1 REAL MADRID

Valencia i kthehet fitores pas një muaji me hattrick nga penalltia

Futbollistët e Real Madridit të dëshpëruar nga goli i pranuar sonte/ Foto: B/R

Valencia i kthehet fitores pas një muaji me hattrick nga penalltia


8 November, 2020 @23:12

Kampioni aktual i Spanjës Real Mardid është befasuar nga Valencia sonte duke u mposhtur thellë 4-1 [Soler 35p, 54p, 63p, Varane 43ag - Benzema 23].

Carlos Soler ka shënuar hattrick të penalltive për Valencian, në një ndeshje kaotike në Mestalla, që nisi me epërsinë e mysafirëve.

valencia

Thibaut Courtois mbrojti penalltinë e Solerit, e Yunus Musah konvertoi topin e rikthyer në gol për 1-1, mirëpo penalltia u ri-shutua për gol të barazimit nga Soler!

TABELA AKTUALE

VAR përcaktoi glin e dytë, për autogolin e Raph Varanes, që topi kishte kaluar vijën gjatë largimit të topit nga vija, 2-1. E më pas edhe dy penallti tjera për fitore 4-1.

Carlos Soler

Nga Eurosport, lojtari i ndeshjes u zgjodh Juan Gaya. Ndërsa notat e futbollistëve pas ndeshjes janë:

Valencia - Jaume 7, Wass 7, Gabriel 6, Guillamon 7, Gaya 8, Racic 6, Soler 8, Musah 7, Kang In 8, Cheryshev 6, Gomez 6. REZ - Sobrino 5, Gameiro 3, Jason 3, Lato 4.

Real Madrid - Courtois 5, Vazquez 4, Varane 4, Ramos 4, Marcelo 6, Valverde 6, Modric 7, Isco 5, Asensio 4, Vinicius 5, Benzema 7. REZ - Kroos 5, Mariano 6, Odegaard 4, Jovic 3, Rodrygo 6.


NORVEGJEZI

Odegaard prezantohet te Arsenali

Premier League/La Liga/Transfere

Odegaard prezantohet te Arsenali

27/01/21 @ 12:52

ANDALUZIA

Sevilla prezanton Papu Gomezin

Serie A/La Liga/Transfere

Sevilla prezanton Papu Gomezin

27/01/21 @ 00:42

MEDIA TALK

Paredes konfirmon, PSG po tenton transferimin e Messit

Ligue 1/La Liga/Transfere

Paredes konfirmon, PSG po tenton transferimin e Messit

26/01/21 @ 21:12

LOS BLANCOS

Carvajal i gatshëm kundër Levantes

La Liga

Carvajal i gatshëm kundër Levantes

26/01/21 @ 16:11

PAPU GOMEZ

Organizatori i Atalantës, po largohet

Serie A/La Liga/Transfere

Organizatori i Atalantës, po largohet

25/01/21 @ 23:08

LA LIGA

Real Madridi fiton bindshëm, ngushtohet diferenca

La Liga

Real Madridi fiton bindshëm, ngushtohet diferenca

23/01/21 @ 23:36

LARGIM

Varane kërkon largimin nga Real Madridi

La Liga/Transfere

Varane kërkon largimin nga Real Madridi

23/01/21 @ 13:45

LA LIGA

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

Premier League/Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

23/01/21 @ 12:22

PROBLEME FINANCIARE

Real Madrid dëshiron Hakimin

Serie A/La Liga/Transfere

Real Madrid dëshiron Hakimin

23/01/21 @ 12:22

TRANSFERE

Wolves vjen me përforcim nga La Liga

Premier League/La Liga/Transfere

Wolves vjen me përforcim nga La Liga

23/01/21 @ 11:55


Të gjitha lajmet nga La Liga