Të gjitha lajmet

FORTUNA - PADERBORN 11s

Valon Berisha startues ndaj Paderbornit

Foto: FFK

Valon Berisha startues ndaj Paderbornit

16 May, 2020 @14:15

Njëri ndër mesfushorët më të mirë të reprezentacionit të Kosovës, Valon Berisha, është në formacionin bazë të ekipit të tij Fortuna, para përballjes ndaj Paderbornit sot.

Bundesliga po rikthehet pas masave të mara ndaj pandemisë, ndërsa Berisha do të nis përballjen nga fillimi. Fortuna ësht duke luftuar për mbijetesë në Bundesligë.

Fortuna vs Paderborn

LEIPZIG - FREIBURG 11s

Abrashi në 11-shen e parë të Freiburgut

Foto: transermarkt.de

16 May, 2020 @14:08

Skuadra e reprezentuesit të Shqipërisë Amir Abrashi, Freiburg, do t’i dalë përballë Leipzigut sot. E Abrashi është futur në…

FESTA

Bochum tregon si festohen golat në Gjermani

Foto: liga-zwei.de

16 May, 2020 @13:45

Skuadra e Bundesligës 2, Bochum, pas golit të parë të shënuar sot në ndeshjen që ende po zhvillohet ka festuar…

AUE - SANDHAUSEN 11s

Paqarada startues, Halimi në bankë

Foto: Sandhausen/fb

16 May, 2020 @12:35

Dy reprezentuesit e Kosovës në futboll që luajnë në Bundesliga 2 për ekipin e Sandhausenit, Leart Paqarada dhe Besar Halimi…

BUNDESLIGA

Pritjes i vie fundi, rikthehet futbolli!

16 May, 2020 @9:33

Më në fund! Pas ‘3-4 viteve’ mungesë, më në fund rikthehet futbolli evropian! Ndonëse pa shikues, pjesën më të bukur…

AUGSBURG

Thyen rregullat e karantinës, mungon në ndeshjen e rikthimit nesër

Foto: TheNational

15 May, 2020 @23:49

Bundesliga rifillon stinorin nesër, për tu bërë e para ndër ligat më të forta në botë që rikthen stinorin 2019/20…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga