Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA: CHELSEA - VILLARREAL

Vazhdon magjia e Tuchellit, Superkupa e Chelseat

Vazhdon magjia e Tuchellit, Superkupa e Chelseat


11 August, 2021 @23:53

Pas Ligës Kampione, Chelsea fiton edhe Superkupën, duke e mposhtur Villarrealin pas ekzekutimit të penalltive 1-1 (6-5).

Goli i parë në ndeshje erdhi nga Hakim Ziyech, pas një asistimi të Kai Havertz në minutën e 27’.

Rezultatin e barazoi Gerard Moreno në pjesën e dytë në minutën e 72’ dhe me këtë rezultat ndeshja shkoi në vazhdime.

Fituesi nuk u caktua as në vazhdimet, derisa një minutë para se të përfundonte ndeshja, trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel, e zëvendësoi portierin Edouard Mendy me Kepa Arrizabalaga.

Arrizabalaga ishte në fushë vetëm për penallti derisa e kreu detyrën në mënyrën më të mirë, duke i pritur 2 penallti dhe ia solli Superkupën skuadrës së tij.

Chelsea e fitoi për herë të dytë Superkupën e UEFA-së, kurse për herë të parë e kishte fituar në vitin 1998.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Superkupa Chelsea - Villarreal

Champions League/Europa League

Formacionet zyrtare: Superkupa Chelsea - Villarreal

11/08/21 @ 20:15

A&N

A&N prezenton 6 përforcimet e reja

FFK Liga e parë/Transfere

A&N prezenton 6 përforcimet e reja

11/08/21 @ 18:40

DUELET FINALE

Cilat do të jenë 6 skuadrat që do të sigurojnë fazën grupore?

Champions League

Cilat do të jenë 6 skuadrat që do të sigurojnë fazën grupore?

11/08/21 @ 16:43

LIONEL MESSI

Ëndrra, triumfi në Champions me PSG

Ligue 1/Transfere

Ëndrra, triumfi në Champions me PSG

11/08/21 @ 16:17

11-SHET

Formacionet zyrtare: Superkupa Chelsea - Villarreal

Champions League/Europa League

Formacionet zyrtare: Superkupa Chelsea - Villarreal

11/08/21 @ 20:15

DUELET FINALE

Cilat do të jenë 6 skuadrat që do të sigurojnë fazën grupore?

Champions League

Cilat do të jenë 6 skuadrat që do të sigurojnë fazën grupore?

11/08/21 @ 16:43

UEFA SUPERCUP

Sonte UEFA Superkupa: Chelsea-Villarreal

Champions League/Europa League

Sonte UEFA Superkupa: Chelsea-Villarreal

11/08/21 @ 10:00

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Prishtinës, kap avantazhin në Champions League

Champions League

Ish-kundërshtari i Prishtinës, kap avantazhin në Champions League

04/08/21 @ 23:34

CHAMPIONS LEAGUE

26 minuta për Kastratin, Dinamo barazon

Champions League

26 minuta për Kastratin, Dinamo barazon

04/08/21 @ 23:30

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadrat që u kualifikuan në rrethin e tretë të Champions League

Champions League

Skuadrat që u kualifikuan në rrethin e tretë të Champions League

28/07/21 @ 23:30

OMONOIA - DINAMO

Dinamoja e Lirim Kastratit kalon tutje në Champions

Champions League/Sportistë shqiptarë në botë

Dinamoja e Lirim Kastratit kalon tutje në Champions

28/07/21 @ 00:03

FEDERATA ZYRTARIZON

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League/Europa League

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

21/07/21 @ 13:39

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Prishtinës afër kualifikimit, Uzuni po vazhdon me gola

Champions League/Sportistë shqiptarë në botë

Ish-kundërshtari i Prishtinës afër kualifikimit, Uzuni po vazhdon me gola

20/07/21 @ 23:17


 
Të gjitha lajmet nga Champions League