Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VILLARREAL 0-2 MALLORCA

Vedat Muriqi me gol e asist në fitore ndaj Villarrealit

Vedat Muriqi me gol e asist në fitore ndaj Villarrealit


6 November, 2022 @20:37

Sulmuesi në formë i Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar golin e parë dhe ka asistuar në golin e dytë të skuadrës së tij, derisa Mallorca ka fituar ndeshjen ndaj Villarrealit të Quique Setienit 0-2 si mysafir.

Me këtë gol të shënuar sot, Vedat Muriqi tashmë ka shënuar 64% të golave të Mallorcës këtë stinor (7/11), duke u bërë më i miri në LaLiga sipas përqindjes së golave të ekipit.

 


 
Të gjitha lajmet nga La Liga