Të gjitha lajmet

BEST OF 2019

Vedat Muriqi, më i miri i vitit 2019!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Vedat Muriqi, më i miri i vitit 2019!

20 December, 2019 @18:51

Në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve për më të mirët e vitit 2019, mbrëmje e organizuar nga FFK, është zgjedhur edhe lojtari më i mirë i Kosovës për vitin 2019.

E ky çmim i ka takuar Vedat Muriqit, qendërsulmuesit të Kosovës dhe Fenerbahçes, lojtar ky që po kalon formë të jashtëzakonshme si me klub e ashtu edhe me përfaqësuese.

“Dua t’i falënderoj bashkëlojtarët që i kisha te Rizespori si dhe ata që i kam tash te Fenerbahçe, pa i harruar edhe ata të përfaqësueses së Kosovës, natyrisht.” - u shpreh prizrenasi me rastin e këtij shpërblimi.

Në garë me Vedatin ishte edhe Milot Rashica, lojtar ky që gjithashtu kaloi një vit për ta mbajtur mend.

MITROVICË

Trepça’89 jep rrogat e rregullta

Trajneri i tashëm i Trepçës'89, Shpëtim Idrizi, derisa ishte kapiten i skuadrës/ TOPSPORTI/ Arkiv/ E. Driza

23 March, 2020 @13:59

Derisa kriza financiare ka kapluar pjesën e madhe të botës së futbollit, një shembull që shpresojmë të vazhdojë po ndodh…

KUSH SHËNOI MË SHPESH NË 2020?

Top golashënuesit e pranverës në Superligë 19/20

20 March, 2020 @22:22

Në ditët pa futboll, në shikimin e golashënuesve më të mirë të stinorit 2019/20 deri tash udhëheqin Blendi Baftiu dhe…

NATIONS LEAGUE D PLAYOFF

Maqedona-Kosova më 4 qershor, caktohet edhe data e finales

20 March, 2020 @15:31

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është në shëtitje në ligat rajonale të futbollit dhe po fotografohet me…

DRENAS

Feronikeli me planin e stërvitjeve individuale

15 March, 2020 @19:49

Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli, ka bërë të ditur se ka pezulluar stërvitjet e skuadrës dhe trajneri i ri…

PRISHTINË

Prishtina vendos pezullimin e stërvitjeve

15 March, 2020 @18:01

Skuadra e Prishtinës, që po ndjek titullin kampion këtë stinor në Superligë, ka vendosur që të ndërprejë plotësisht stërvitjet -…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga