Të gjitha lajmet

MURIQI

Vedat Muriqi mungon sot te Fenerbahçe

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Vedat Muriqi mungon sot te Fenerbahçe

24 November, 2019 @13:23

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, për shkak të lëndimit nuk kishte luajtur në ndeshjet e nëntorit për Kosovën.

Muriqi edhe sot nuk do të luaj për Fenerbahçen kundër Yeni Malatyasporit.

Vedati aktualisht është golashënuesi më i mirë te Feneri me 7 gola në total.

CHALLENGE LEAGUE

Liridon Balaj lojtari i javës në Challenge Ligën e Zvicrës

7 July, 2020 @23:00

Ish futbollisti i Besës së Pejës, Liridon Balaj, që tash mbron ngjyrat e ekipit zviceran, Aarau, është shpallë edhe zyrtarisht…

RENOVA

Festim Ebibi nënshkruan me Renovën

FOTO / Renova

6 July, 2020 @19:29

Talenti i ri Festim Ebibi, ka nënshkruar kontratë profesionale me skuadrën nga Tetova, Renovën. Kontrata e Ebibit do të jetë…

TETOVË

Ibraimi dhe Alimi mbesin kuqezi

Foto: KFShkendija.com

2 July, 2020 @15:08

Kuqezinjtë mbajnë në përbërje dy prej futbollistëve më të mirë që kanë luajtur në elitën vendore, duke zyrtarizuar zgjatjen e…

THUN 3-2 ZURICH

Kryeziu e Kololli shënojnë, por Zurich s’fiton sonte

Foto: FCZurich/tw

1 July, 2020 @23:05

Dy futbollistët që veshin fanellën e Kosovës, Mirlind Kryeziu dhe Benjamin Kololli, kanë realizuar për ekipin e tyre sonte. …

RUSI

Odise Roshi me raketë, dy-golësh dhe lojtar i ndeshjes

1 July, 2020 @22:48

Mesfushori i krahut të kombëtares shqiptare, Odise Roshi, ka shkëlqyer në ndeshjen e sotme të ekipit të tij rus Akhmat…

Të gjitha lajmet nga International