Të gjitha lajmet

BESIKTAS 2-0 FENERBAHCE

Vedat Muriqi skuqet, Fenerbahçe mbetet pa Evropë

Vedat Muriqi skuqet, Fenerbahçe mbetet pa Evropë

19 July, 2020 @22:29

Skuadra e yllit kosovar Vedat Muriqit, Fenerbahçe, duke u mposhtur me rezultat 2-0 në derbin kundër Besiktasit, ka mbetur pa garat evropiane.

Muriqi nisi ndeshjen me disa raste të mira, por pas një ndërhyerjeje nga mbrapa te kroati Domagoj Vida, në minutën e 26’, u ndëshkua me karton të kuq.

Golat e Besikit erdhën nga Domagoj Vida 63’ dhe Gokhan Gonul 70’.

Fenerbahce me 50 pikë gjendet në pozitën e shtatë, kurse Besiktasi me 59 pikë në pozitën e katërt.

SUPERLIGA TURKE

Historike: Basaksehiri kampion i Turqisë!

19 July, 2020 @22:02

Skuadra e Başakşehirit, duke e mposhtur Kayserisporin me rezultat 1-0, një javë para përfundimit të ligës së Turqisë ka arritur…

PENSIONOHET

Ylli gjerman pensionohet nga futbolli

17 July, 2020 @18:25

Ylli gjerman Andre Schürrle, është pensionuar nga futbolli në moshën 29 vjeçare. Lajmin e bëri të ditur nga llogaria e…

TRAJNERI LEGJENDAR I SHQIPËRISË

Gianni De Biasi merr detyrën e selektorit të Azerbajxhanit

TOPSPORTI/ Arkiv/ Erdis Driza

11 July, 2020 @22:00

Trajneri legjendar i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, që arriti suksesin historik me kuqezinjtë duke u kualifikuar në EURO 2016…

VALON BERISHA NË LIGUE 1

Reims zyrtarizon Valon Berishën si përforcim të ri të skuadrës

Foto: Stade de Reims Official

9 July, 2020 @23:22

Futbolliti i deritashëm i Lazios, që në pjesën e dytë të stinorit 2019/20 luajti për Fortunën në Bundesligë, Valon Berisha,…

MEDIA TALK

Besnik Hasi kandidat për Fenerbahçen

9 July, 2020 @11:59

Ish kapiteni i kombëtares shqiptare dhe trajneri i disa skuadrave evropiane, Besnik Hasi, është kandidat për të marrë drejtimin e…

Të gjitha lajmet nga International