Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MALLORCA

Vedat Muriqi startues në përballjen ndaj Espanyolit

Vedat Muriqi startues në përballjen ndaj Espanyolit


28 October, 2022 @20:13

Mallorca do të luajë ndeshjen e xhiros XII sonte, ndërsa sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi është në 11-shen startuese të Javier Aguirres në përballje ndaj ekipit të Barcelonës, Espanyol.

Dueli luhet në Estadi Mallorca, kurse 11-shet startuese janë:

MALLORCA: Rajkovic; Raillo, Maffeo, Valjent, Jaume; Baba, Dani, de Galarreta, Lee Kang-in; Muriqi.

ESPANYOL: Lecomte; Sergi, Cabrera, Gil, Olivian; Darder, Souza V., Edu; Braithwaite, Javi Puado, Joselu.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga