Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

E PARA NË SERIE A

Vedati shënon përsëri, Lazio fiton

Foto: SSLazio/fb

Vedati shënon përsëri, Lazio fiton


31 January, 2021 @16:43

Lazioja ka arritur të shënojë fitoren e pestë radhazi në Serie A, derisa sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi ka shënuar golin e radhës për ekipin dhe të parin në Serie A.

Pas golit të shënuar në Coppa Italia, që iu regjistrua portierit të Parmës, ai vazhdoi me gol në humbje ndaj Atalantës në Kupë, ndërsa sot regjistroi edhe të parin në Serie A, duke e mposhtur pikërisht Atalantën 1-3 [Pasalic 79 - Marusic 3, Correa 51, Muriqi 82].

Muriqi zëvendësoi Immobilen në minutën e 80 të ndeshjes dhe shënoi menjëherë pas 2 minutave për të përfunduar dilemat e fituesit të ndeshjes.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A