Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PËRGATITORE

Vëllaznimi fiton miqësoren ndaj Botevit

Vëllaznimi fiton miqësoren ndaj Botevit


3 February, 2022 @13:29

Skuadra e Vëllaznimit që është rigjeneruar gjatë dimrit duke nisur prej trajnerit të ri dhe një numri të konsiderueshëm të përforcimeve në ekip, ka shënuar fitore sot në miqësoren e zhvilluar në Durrës.

Vëllaznimi u takua me ekipin bullgar, Botev Vratsa, që luan në kategorinë e parë të futbollit të atjeshëm, ndërsa ka fituar duelin me rezultat minimal, 1-0.

Golin e vetëm dhe të fitores për ekipin gjakovar e shënoi Gardison Tunaj, ndërsa në këtë gol ai u asistua nga futbollisti Erris Gojani.

Vëllaznimi garon në Ligë të Parë Grupi A dhe pas një krize të madhe financiare që kishte pas fillimit të mbarë të stinorit 2021/22, me këndelljen e janarit shpreson në rezultate të mira gjatë pjesës së dytë të stinorit që nis këtë muaj.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë