Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi me dy përforcime të reja e mbyllë afatin

Vëllaznimi me dy përforcime të reja e mbyllë afatin

4 September, 2020 @12:40

Vëllaznimi ka shtuar në skuadër edhe dy përforcime.

Elvis Hysenaj dhe Enis Velija kanë arritur marrëveshje me skuadrën gjakovare.

Të dy lojtarët së fundi ishin pjesë e Besës.

Vëllaznimi gjendet në Grupin A në Ligën e Parë së bashku me: Istogun, Malishevën, Onixin, Lirinë, Drenasin, Trepçën, A&N, Dukagjinin dhe Vushtrrinë.

LIRIA

Liria transferon ish-lojtarin e Drenicës

FOTO / Liria

2 September, 2020 @21:23

Skuadra prizrenase, Liria, ka zyrtarizuar mesfushorin, Diar Mustafa. Diari ka nënshkruar kontartë një vjeçare me Lirinë. Mustafa muaj më parë…

KEK-u

Florim Bërbatovci kthehet në fole

31 August, 2020 @19:44

Skuadra e KEK-ut rikthen ish-lojtarin e saj, Florim Bërbatovcin. Florimi ka nënshkruar kontratë një vjeçare me “elektricistët”. Bërbatovci ka përvojë…

TREPÇA

Enis Zabërgja i kthehet Trepçës

30 August, 2020 @19:09

Futbollisti me përvojë, Enis Zabërgja, është transferuar te skuadra e Trepçës. Zabërgja lajmin e bëri të ditur përmes një njoftimi…

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi përforcon sulmin me Isa Eminhazirin

29 August, 2020 @14:48

Skuadra më aktive në afatin kalimtar të Ligës e Parë, Vëllaznimi, ka zyrtarizuar edhe një lojtar para pak çastesh. Isa…

VËLLAZNIMI

Shkon në tetë numri i përforcimeve të Vëllaznimit

Dafnis Brahimaj (Foto: KF Vëllaznimi)

29 August, 2020 @14:15

Pas futbollistëve Jurgen Gjini, Muhamed Berisha, Ermir Shabani, Erlind Shabani, Qëndrim Dautaj dhe Raul Pllumbi, Vëllaznimi së fundi ka…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë