Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VËLLAZNIMI 2-1 DRENASI

Vëllaznimi ngritet, Drenasi rrezikon mbijetesën

Festa pas fitores së sotme të Vëllaznimit/ Foto: KFVëllaznimi/fb

Vëllaznimi ngritet, Drenasi rrezikon mbijetesën


10 April, 2022 @16:19

Pas dy humbjeve radhazi, Vëllaznimi ka shënuar dy fitore radhazi në kuadër të Ligës së Parë Grupi A, ndësa kuqezinjtë me këtë fitore janë ngritur në pozitën e katërt të renditjes tabelare.

Ekipi i drejtuar nga Genc Tamniku ka arritur të mposht Drenasin sot, duke e fituar duelin me rezultat 2-1 [Donati Toma 24, Alush Gavazaj 42 - Erblind Mulaj 31].

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi ka ardhur në avantazh në këtë ndeshjes përmes shkodranit Donati Toma, ndërsa fitoren e nxorri ish-lojtari i disa skuadrave të Superligës, Alush Gavazaj.

Drenasi në anën tjetër do të duhet të ketë kujdes mjaft në përballjet e ardhshme, pasi që secili gabim mund t’i kushtojë me rënie nga Liga e Parë, derisa Besa ka vetëm dy pikë më pak dhe po pret momentin për të dalë nga fundi i renditjes.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë