Të gjitha lajmet

NATIONS LEAGUE: ZVICRA - ANGLIA

Vendi i tretë i takon Anglisë

Vendi i tretë i takon Anglisë

9 June, 2019 @17:50

Si pothuajse të gjitha ndeshjet ku skuadrat luftojnë për vendin e tretë në një garë, edhe ndeshja e sotme mes Zvicrës dhe Anglisë, që mes vete u ndeshen për vendin e tretë të Ligës së Kombeve, ishte jo edhe aq interesante.

Skuadrat në fjalë kohën e rregullt e mbyllën pa fitues, 0-0, e pas 30 minutave shtesë përsëri skuadrat nuk gjetën rrjetët, me ç‘rast fituesi u detyrua të përcaktohej përmes gjuajtjeve të penalltive. E nga penalltitë më e suksseshme doli nga Anglia, me Zvicrën që gaboi një herë nga gjashtë gjuajtjet e saj, ndërkohë që Anglia shënoi 6/6, për ta fituar kështu vendin e tretë të Ligës së Kombeve në edicionin e parë të kësaj gare.

Si në ndeshjen gjysmëfinale ndaj Holandës, Anglisë edhe sot iu anulua një gol nga sistemi VAR pak para se të përfundonte koha e rregullt - një nga pak rastet për t’u përmendur nga ndeshja.

Startues për Zvicrën sot ishin edhe Xhaka, edhe Shaqiri. Shaqiri luajti për vetëm 65 minuta, kurse Xhaka gjatë gjithë ndeshjes, madje u tregua edhe i saktë nga gjuajtja e penalltisë. Ndërkohë, Albian Ajeti ishtë në bankën rezervë dhe nuk luajti për asnjë minutë.

Sonte me fillim nga ora 20:45 zhvillohet finalja e Ligës së Kombeve, ku për titullin e më të mirit në këtë garë do të duelojnë Holanda dhe Portugalia.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga