Të gjitha lajmet

EINTRACHT FRANKFURT - CHELSEA

Vendoset në Londër

Fotot: UEL/fb

Vendoset në Londër

2 May, 2019 @23:04

Pedro Rodriguez me golin e shënuar pak para fundit të pjesës së parë në Frankfurt, ka përcaktuar rezultatin përfundimtar të ndeshjes Eintracht - Chelsea (1-1) ndërsa ka shpëtuar ekipin e tij nga humbja në përballjen e parë gjysmëfinale të Europa Ligës.

Luka Jovic, sulmuesi serb i Eintrachtit i ka dhënë epërsinë vendasve 1-0 (23’) duke shënuar bukur me kokë.

Eintracht Frankfurt

Ndërsa Chelsea iu kundërpërgjigj ekipit gjerman në fund të pjesës së parë, kur pas një tollovie nga korneri, më së miri në zonë u gjend Pedro, i cili ndali topin me të djathtën për të shënuar bukur me të djathtën (45’) dhe për të përcaktuar rezultatin përfundimtar.

Ndeshja e kthimit, pas një jave në Londër.

 

ARSENAL - VALENCIA

Dyshja sulmuese siguron fitoren

Foto: UEL/fb

2 May, 2019 @23:01

Arsenali ka mbyllur me fitore 3-1 ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Europa Ligës, derisa përballë kishte Valencian që nisi…

FUTBOLLISTI I PSGsë

Neymar suspendohet për sezonin e ardhshëm

27 April, 2019 @8:25

Futbollisti brazilian i Paris St Germainit, Neymar, është suspsenduar nga UEFA-ja me tre ndeshje moslojë të sezonit të ardhshëm në…

DUELET E PARA

Nata e favoritëve

Foto: Arsenal/fb

11 April, 2019 @22:58

Në natën e parë të çerekfinaleve të Europa Ligës, kanë fituar favoritët pavarësisht se a kanë qenë vendas a mysafir.…

BENFICA - FRANKFURT

Benfica vs. Frankfurt, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:48

Me fillim nga ora 21:00, Benfica dhe Frankfurti përballen mes vete në një prej çerekfinaleve të Europa Leagues. FORMACIONET STARTUESE …

VILLARREAL - VALENCIA

Villarreal vs. Valencia, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:45

Një duel spanjoll në Europa League sonte. Mes vete përballen Villarreali dhe Valencia. FORMACIONET STARTUESE: Villarreal XI: Fernández, Mario, Álvaro,…

Të gjitha lajmet nga Europa League