Të gjitha lajmet

GALATASARAY - DENIZLISPOR

Veton Tusha debuton me gol, i shënon Galatasarayit

Veton Tusha debuton me gol, i shënon Galatasarayit


20 January, 2021 @19:10

Sulmuesi i ri i Kosovës, Veton Tusha, ka debutuar sot në Superligën turke të futbollit.

Ai është futur si zëvendësues në përballje ndaj Galatasarayit dhe ka shënuar golin e vetëm të ekipit të tij Denizlispor në humbje ndaj rekord-kampionëve të Turqisë, 6-1 [Akbaba 8, Feghouli 17, Donk 45, Ozkal 60ag., Belhanda 64, Sekidika 90 - Tusha 48].

Tusha ka shënuar me të filluar pjesa e dytë e ndeshjes, pasi që u fut në lojë nga trajneri Yalçin Kosukavak, derisa u asistua nga Hugo Rodallega.

Kaçanikasi që ditë më parë nënshkroi kontratën e parë profesionale në karrierë, ka shënuar me moshën 18-vjeçare në Superligën turke.

Kujtojmë, Tusha ka qenë i ftuar i rregullt në Kosovën U-17 dhe tash në Kosovën U-19. Derisa Denizlispor po lufton për mbijetesë në Superligën turke dhe është i fundit në tabelë me 14 pikë nga 18 ndeshje, Galatasaray po ndjek kreun aktualisht dhe gjendet në pozitën e tretë me 36 pikë, 2 më pak se lideri Besiktas.


TURQIA

Cenk Tosun largohet nga Premier League, kthehet në Turqi

International

Cenk Tosun largohet nga Premier League, kthehet në Turqi

31/01/21 @ 23:10

TURQIA

Fenerbahçe transferon yllin e kampionit

International

Fenerbahçe transferon yllin e kampionit

31/01/21 @ 23:07

TURQIA

Galatasarayi me dy përforcime

International

Galatasarayi me dy përforcime

31/01/21 @ 22:40

BESIKTAS - TRABZONSPOR

Besiktasi humb derbin dhe vendin e parë

International

Besiktasi humb derbin dhe vendin e parë

31/01/21 @ 22:13

GENTIAN SELMANI

Dje u transferua, sot debuton

International/Sportistë shqiptarë në botë

Dje u transferua, sot debuton

31/01/21 @ 18:24

SHQIP NË BOTË

Abrashi debuton për Baselin

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Abrashi debuton për Baselin

31/01/21 @ 18:13

TRANSFER

Donis Avdijaj transferohet në Qipro

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Donis Avdijaj transferohet në Qipro

31/01/21 @ 16:22

TRANSFER

Zejnullahu transferohet në Sllovaki

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Zejnullahu transferohet në Sllovaki

31/01/21 @ 13:31

MIQËSORE

11-shja e Prishtinës ndaj Koronës

FFK Superliga/International

11-shja e Prishtinës ndaj Koronës

31/01/21 @ 12:25

MALISHEVA

Kontrolluesja e fundit për Malishevën, ndaj ukrainasve

FFK Liga e parë/International

Kontrolluesja e fundit për Malishevën, ndaj ukrainasve

31/01/21 @ 12:10


Të gjitha lajmet nga International