Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VETON TUSHA

Veton Tusha për herë të parë titullar në Superligën turke

Veton Tusha për herë të parë titullar në Superligën turke


12 April, 2021 @17:38

Sulmuesi i talentuar kosovar, Veton Tusha, do tç luajë për herë të parë sot si startues në ndeshjen e Superligës turke.

18 vjeçari i Denizlisporit është zgjedhja e parë në sulm për trajnerin Hakan Kurtulus në ndeshjen kundër Alanyasporit që fillon nga ora 18:00.

Tusha deri më tani ka 4 paraqitje me Denizlisporin në Superligën e Turqisë dhe në të gjitha këto paraqitje është inkuadruar si zëvendësues.

Futbollisti i lindur në Kaçanik, së fundi ka qenë i grumbulluar edhe me përfaqësuesen U21 të Kosovës.


 
Të gjitha lajmet nga International