Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Visar Bekaj vëzhgohet nga skauti i Besiktasit

Visar Bekaj vëzhgohet nga skauti i Besiktasit

30 January, 2020 @19:45

Në ndeshjen e sotme miqësore, të cilën Prishtina e zhvilloi ndaj skuadrës nga Kazakistani, Ordbasy, në kuadër të përgatitjeve para fillimit të sezonit pranveror, portieri i Prishtinës, Visar Bekaj, raportohet të jetë përcjellur nga skauti i portierëve të Besiktasit.

Kjo u raportua nga faqja e klubit kryeqytetas në Facebook. e cila gjithashtu shkroi që në ndeshjen e përcjellur nga skauti në fjalë, Bekaj nuk pati edhe shumë punë, pasi që ndeshja u dominua nga Prishtina.

Kujtojmë që Bekaj është portieri i dytë i përfaqësueses së Kosovë në futboll, duke qenë vazhdimisht i ftuar nga Challandes.

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga