Të gjitha lajmet

VITIA

Vitia liron Visokën, emëron Zuzakun

Vitia liron Visokën, emëron Zuzakun


17 November, 2020 @12:13

Skuadra e Vitisë ka bërë të ditur dje se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin e deritashëm të saj, Megzon Visoka dhe pas pak çastesh ka bërë të ditur se ka arritur marrëvesje me dikur ish-trajnerin e tyre, Milazim Zuzaku.

Vitia që është në pozitë të tretë të renditjes tabelare të Ligës së Parë B të Kosovës dhe është vetëm një pikë larg kreut, po kërkon me ngulm që të arrijë rezultate sa më të mira për të provuar Superligën në sezonin e ardhshëm.

Me Visokën, ekipi kishte regjistruar vetëm dy humbje në 10 xhirot e këtij edicioni, që nuk e la shumë larg kreut, por drejtuesit e skuadrës vendosën për ndërrim në krye të shtabit teknik dhe kështu me emërimin e Zuzakut në krye të skuadrës, Vitia tash pret rezultate edhe më të mira.


MOTI NDËRPREN NDESHJEN

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

26/01/21 @ 14:09

TRANSFER

Taulant Dajaku transferohet te skuadra e Ligës së Parë

FFK Liga e parë/Transfere

Taulant Dajaku transferohet te skuadra e Ligës së Parë

26/01/21 @ 12:21

ANTALYA - PËRGATITJET

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

FFK Liga e parë/International

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

25/01/21 @ 18:56

TRANSFER

Shabani transferohet te KEK-u

FFK Liga e parë/Transfere

Shabani transferohet te KEK-u

25/01/21 @ 15:07

A&N

A&N shton në skuadër ish-lojtarin e Feronikelit

FFK Liga e parë

A&N shton në skuadër ish-lojtarin e Feronikelit

24/01/21 @ 23:45

MIQËSORE

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

FFK Liga e parë

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

23/01/21 @ 16:48

GJAKOVË

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

FFK Liga e parë

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

22/01/21 @ 20:18

FAZA PËRGATITORE

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

FFK Liga e parë

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

22/01/21 @ 18:37

TRANSFER SHOW

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

FFK Liga e parë/Transfere

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

21/01/21 @ 22:55

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

21/01/21 @ 19:27


Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë