Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FITORJA E PARË

Vjen fitorja e parë e Kosovës

Vjen fitorja e parë e Kosovës


29 June, 2022 @16:51

Vajzat kanë arritur të shënojnë fitoren e parë në kuadër të evropianit për shtetet e vogla, duke e mposhtur Andorrën sot në Eleftheria Sports Arena të Qipros me rezultat 56-77 [15-25, 17-16, 11-16, 13-20].

E vetmja që ka arritur të shënojë pikë dyshifrore në ekip ka qenë Saranda Daci me 18 sosh, ndërsa përzgjedhësi Fidan Shatri u ka dhënë mundësi të gjitha vajzave të paraqiten në ndeshje, ku secila ka shënuar së paku 2 pikë në fitore.

Kjo është fitorja e parë e Kosovës, të cilën vajzat e arritën një ditë pas disfatës nga Malta, që ka qenë ndeshja e parë e kampionatit.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave