Të gjitha lajmet

FENERBAHCE - ZALGIRIS

Vjen këndellja për dy ditë

FOTO/ euroleague

Vjen këndellja për dy ditë

10 January, 2019 @22:30

Pas humbjes nga Khimki, Fenerbahçe kësaj radhe nuk gaboi kundër Zalgirisit dhe e mposhti kundërshtarin me rezultat 78-61.

Që të dyja skuadrat filluan ndeshjen me mbrojtje agresive ku në tre minutat e para nuk shënuan pikë. Më pas erdhi një seri prej 5 pikëve nga skuadra lituaneze, por përgjigjja nuk u vonua nga Feneri, dhe në fund të çerekut të parë rezultati shënoi 19-11 në favor të tyre.

Në pjesën e dytë të ndeshjes, nënkampioni i Euroleagues Feneri, e ngriti epërsinë në pikë dyshifrore dhe nuk gaboi si në ndeshjen para dy dite dhe kësaj radhe shënoi fitore.

Vetëm tre lojtarë shënuan pikë dyshifrore te Fenerbahçe, Melih Mahmutoglu dhe Kostas Sloukas me nga 14 pikë dhe Jan Vesely me 13 pikë, ndërsa te Zalgirisi u dallua qendra Brandon Davies me 12 pikë, duke qënë i vetmi me pikë dyshifrore.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e 16 e Fenerbahçe krahas 2 humbjeve që i ka dhe gjendet në krye të tabelës, derisa Zalgirisi ka bilanc prej 7 fitoreve e 11 humbjeve deri më tani.

GAME 5: ANADOLU EFES - BARCELONA

Pas 18 viteve në Final Four

1 May, 2019 @21:49

Seria e vetme në Euroleague që zgjati pesë ndeshje këtë sezon në Play Off, përfundoi me fitoren e Anadolu Efesit…

GAME 4: ZALGIRIS - FENERBAHCE

Për herë të pestë rresht në Final 4

Foto: euroleague.net

25 April, 2019 @22:19

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, për herë të pestë rresht arriti të kualifikohet në Final Four të Euroleagues. Fenerbahçe në seri…

GAME 4: BASKONIA - CSKA

CSKA afër Final Fourit

FOTO/ euroleague

24 April, 2019 @23:22

Skuadra ruse CSKA Moska, arriti ta mposhtë Baskonian me rezultat 77-84 dhe kaloi 2-1 në epërsi në seri. Ylli françez…

GAME 3: ZALGIRIS - FENERBAHCE

Nënkampioni hakmirret në Lituani

23 April, 2019 @23:18

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, ndeshjen e humbur në Stamboll, arriti të hakmerret pasi seria u bart në Lituani Feneri e…

GAME 3: PANATHINAIKOS - REAL MADRID

Kampioni në Final Four

23 April, 2019 @22:52

Kampioni aktual i Euroleagues, Real Madrid, duke e mposhtur tri herë në seri Panathinaikosin, u kualifikua në Final Four. Skuadra…

Të gjitha lajmet nga Euroleague