Të gjitha lajmet

MUSTAFI NË KOSOVË

Vokrri takon kampionin e Botës

FFK

Vokrri takon kampionin e Botës

29 July, 2014 @17:00

Futbollisti i parë shqiptar i shpallur kampion bote, Shkodran Mustafi, sot ka qenë prezent në zyren e FFK-së, ku është takuar me kryetarin Fadil Vokrri, bashkëpunëtorët e tij në federatë, si dhe me përzgjedhësin e përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku.

“Na keni bërë që të ndjehemi krenar të gjithëve dhe dashtë zoti ta kesh shëndetin dhe të kesh e të përjetosh edhe suksese tjera në rrugën e juaj prej futbollisti. Ju dhe të tjerët në Brazil keni përfaqësuar kombin shqiptarë në mënyrën më të mirë të mundshme. Rruga e një futbollisti në karrierën e tij përveç që të dhuron kënaqësi, nuk është edhe aq e lehtë sepse kërkon punë e angazhim të pashoq,” tha kryetari Vokrri, derisa Mustafi u shprehur se është ndjerë jashtëzakonisht i emocionuar për respektin që i kanë bërë shqiptarët kudo, ndaj edhe këto suksese janë për ta që e ndihmuan dhe e përkrahën gjatë gjithë kësaj kohe.

Me këtë rast, mbrojtësit 22 vjeçar iu dhurua edhe një fanellë e përfaqësueses së Kosovës me emrin e tij.

SHITJA E BILETAVE

Biletat për preliminaret e Ligës së Kampionëve: në Drenas, Komoran dhe Prishtinë

22 June, 2019 @21:58

Ndeshjet e turneut preliminar të UEFA Champions League, do të zhvillohen në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Ndeshja e parë,…

PRISHTINA LICENSON LOJTARËT

Pa Januzin e Bardhokun ndaj St Joseph’s

Foto: prishtinafc.com

21 June, 2019 @12:27

Prishtina ka licensuar 25 futbollistët që do të dalin në gara evropiane këtë stinor për ekipin. Përveç Ahmed Januzit…

EKIPI I RI I SUPERLIGËS

Dukagjini merr trajner ‘me bagazh’ ndërkombëtar

Fotot: KFDukagjini/fb

20 June, 2019 @21:16

Skuadra që siguroi Superligën për stinorin 2019/20, Dukagjini, para një ore ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës. Ai…

ZYRTARIZON ORGANIZATORI

10 gusht: Feronikeli-Milan

20 June, 2019 @15:56

Menaxheri i Sports Events në postimin e tij në llogarinë e Facebookut ka bërë të ditur se është zyrtarizuar ndeshja…

OLTION RAPA

Gjilani zyrtarizon mbrojtësin e Luftëtarit

Foto: SCGjilani/fb

20 June, 2019 @15:39

Qendërmbrojtësi i deritashëm i Luftëtarit të Gjirokastrës, Oltion Rapa, është lojtar i ri i Gjilanit. Ekipi bardhekuq nga Gjilani…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga