Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VUSHTRRIA 4-1 VITIA

Vushtrria lehtë ndaj Vitisë

Vushtrria lehtë ndaj Vitisë


10 April, 2022 @18:20

Me nga dy gola të shënuara në secilën pjesëlojë, Vushtrria ka kaluar pengesën që duket e dorëzuar në luftë për mbijetesë, Vitia.

Vushtrria i është kthyer fitores pas humbjes në derbi ndaj Ferizajit në xhiron e kaluar, duke e kaluar lehtë Vitinë sot në Ferki Aliu, ku përfundimtarja ishte Ferizaji 4-1 Vitia [Bashkim Shala, Dior Zabërgja, Uendi Vecaj, Taulant Avdyli - n.n.].

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore Vushtrria mban distancën 4 pikëshe ndaj Ferizajit lider, ndërsa gjithashtu është thuajse e betonuar në pozitën e dytë që siguron barazhin për Superligë.

Vitinë, vetëm mrekullia mund ta shpëtojë nga rënia në Ligë të Dytë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë