Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VUSHTRRI

Vushtrria nënshkuran me Akil Makollin

Vushtrria nënshkuran me Akil Makollin


30 June, 2022 @15:02

Skuadra e Vushtrrisë, që nuk arriti të kalojë pengesën e fundit në rrugë për Superligë, do ta kërkojë atë përsëri në stinorin 2022/23.

Ndërkaq, sot në vazhdën e përforcimeve në skuadër, ekipi që do të drejtohet nga Alban Dragusha ka bërë të ditur se ka nënshkruar marrëveshje sezonale me qendërmbrojtësin, Akil Makolli.

“Akil Makolli që luan në pozitën e qendërmbrojtësit është pjesë e rëndësishme e projektit të klubit dhe është vlerësuar për ta marrë si përforcim në ekip. Para se të bëhet pjesë e Vushtrrisë, ai ka luajtur së fundi me Ulpianën, ndërsa më parë edhe me Prishtinën e Flamurtarin,” ka shkruar njoftimi i vushtrriasve për lojtarin në fjalë.

Vushtrria në stinorin e kaluar u drejtua nga Samuel Nikaj dhe përfundoi stinorin duke luajtur ndeshje barazhi, ku pasi eliminoi Lirinë, nuk arriti të kalojë pengesën e quajtur Malisheva, për të mos arritur në Superligë. Për stinorin vijues, ekipi ka emëruar në krye të shtabit teknik Alban Dragushën, me të cilin do të tentojë rikthimin në elitë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë