Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BUNDESLIGA

Goli i Rashicës nuk mjafton, Wederi bie nga Bundesliga

Goli i Rashicës nuk mjafton, Wederi bie nga Bundesliga


22 May, 2021 @17:23

Skuadra e Werder Bremenit stinorin e ardhshëm do të luajë në ligën e dytë gjermane, pasi që me humbjen e sotme ndaj Monchengladbachut nuk ka arritur t’i sigurojë pikët e mjaftueshme për të mbijetuar.

Ndeshja filloi si mos më keq për Werderin, duke pësuar gol qysh në minutën e 3’. Në pjesën e dytë, Monchengladbachu shënoi edhe 3 herë, duke e quar rezultatin në 0-4. Werder Bremeni arriti të gjejë dy gola të shpejtë në minutat 80’ dhe 83’ përmes Rashicës dhe Fullkrugit, por që ishin të pamjaftueshme.

Werderi është skuadra e dytë që bie nga Bundesliga pas Schalkes, ndërsa në barazh për mbijetesë do të luajë skuadra e Elvis Rexhbeçajt, Koln.

Ekzistencën së paku edhe për një stinor e siguroi Arminia Bielefeld, e cila bëri detyrën duke e mposhtur Stuttgartin me rezultat 0-2.

TABELA PËRFUNDIMTARE


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga