Të gjitha lajmet

FULHAM - ARSENAL

Willian fantastik, Arsenal e nis me 3 pikë

Foto: Squawka

Willian fantastik, Arsenal e nis me 3 pikë

12 September, 2020 @15:25

Me fitore ka nisur sezoni i ri i Premier Leagues për Arsenalin.

Skuadra nga Londra Veriore sot ka triumfuar 0-3 ndaj Fulhamit, rivalit të qytetit nga Londra Perëndimore, për ta filluar kështu mbarë sezonin e ri.

Fantastik për Arsenalin sot ishte Willian, që në ndeshjen e parë me Arsenalin në Premier League regjistroi dy asistime, ndërsa golat e skuadrës u shënuan nga Lacazzete 8’, Gabriel 49’ dhe Aubameyang 57’.

Startues për Arsenalin sot ishte edhe Granit Xhaka, që luajti deri në minutën e 78’.

Xhiron që vjen, Arsenali luan përsëri ndaj një skuadre londineze, West Hamit, kurse Fulhami i shkon Leedsit në duelin e dy skuadrave të sapo-ngjitura në Premier League.

PARASHIKIM

Premier League 2020/2021, parashikim (2)

12 September, 2020 @12:20

Ka gati tri javë deri në përfundim të afatit të transferimeve dhe shumëçka mund të ndryshojë deri atëherë. Për…

PARASHIKIM

Premier League 2020/2021, parashikim

11 September, 2020 @16:14

Një ditë para fillimit të sezonit të ri të Premier Leagues, le të tentojmë t’ia qëllojmë se kush ku do…

ZYRTARE

Zyrtarizohet transferimi, Bersant Celina në Ligue 1

TOPSPORTI / A.P

9 September, 2020 @19:35

Tashmë gjithça zyrtare! Bersant Celina që nga sot është lojtar i klubit Dijon të Ligue 1, me transferimin që u…

PËRFITIMET E KLUBEVE NGA SHITJA E FANELLAVE

Si dhe sa përfitojnë ekipet nga fanellat?

8 September, 2020 @16:01

Liverpool nga kjo verë ka kontratë të re të fanellave me Nike. Nga Nike, Liverpool do të marrë 30 milion…

MANCHESTER UNITED

United godet me Donny Van de Beek

2 September, 2020 @19:07

Talenti Donny Van de Beek zyrtarisht i Manchester Unitedit. Mesfushori 23 vjeçar, ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Manchesterin. De…

Të gjitha lajmet nga Premier League