Të gjitha lajmet

ARSENAL - NORWICH

Xhaka mes golashënuesve, Arsenali bindshëm ndaj Norwichit

FOTO / Arsenal

Xhaka mes golashënuesve, Arsenali bindshëm ndaj Norwichit

1 July, 2020 @21:07

Fitorja në FA Cup në fundjavë duket se i ka bërë mirë Arsenalit.

Në ndeshjen e parë në shtëpi pas pandemisë, Arsenali triumfoi lehtësisht ndaj Norwichit, të cilin e mposhti 4-0.

Një gabim i portierit Krul në minutën e 33’ ia mundësoi Aubameyangut që të shënojë në portën e zbrazur, e që nga ai moment e deri në fund dilemë më për fituesin nuk pati.

Aubameyang (2), Xhaka dhe Soares ishin golashënuesit e Arsenalit sonte, gola që mbajnë gjallë shpresat evropiane të londinezëve, kurse Norwichi duket gjithnjë e më afër Championshipit.

KLIKO këtu për t’i shikuar golat e ndeshjes Arsenal - Norwich City

FA CUP QUARTERS

Pas vazhdimeve ndaj Norwichit me 10 lojtarë, arrin gj’finalen

Foto: ManUtd/tw

27 June, 2020 @21:49

Është dashur që të intervenojë në sulm qendërmbrojtësi i ekipit Harry Maguire, për t’ia siguruar Manchester Unitedit gjysmfinalen e Kupës…

PREMIER LEAGUE

Pritjes i vie fundi, Liverpooli kampion i Anglisë!

25 June, 2020 @23:59

Pritjes i erdhi fundi! Pas 30 viteve pritje, Liverpooli më në fund ka arritur të shpallet kampion i Anglisë! Skuadra…

MANCHESTER UNITED 3-0 SHEFFIELD UNITED

Hat-tricku i parë i Martialit afron Unitedin te Chelsea

Foto: premierleague.com

24 June, 2020 @21:00

Kanë kaluar shumë kohë derisa u prit për të parë një ndeshje të bindshme dhe bukur të Manchester Unitedit -…

THE GUNNERS

“Ai i ndihmon çdokujt”, Luiz vazhdon me Arsenalin

Foto: premierleague.com

24 June, 2020 @10:46

Mbrojtësi brazilian i Arsenalit, David Luiz, ka vazhduar kontratën edhe për një vjet e ekipin e tij. Mbrojtësit Pablo…

TOTTENHAM HOTSPUR 2-0 WEST HAM UNITED

Kane i jep shpresa për ngritje Tottenhamit

Foto: premierleague.com

23 June, 2020 @23:31

Tottenham Hotspur me fitoren e sontme ndaj West Ham Unitedit, ka rinisur të shpresojë për një luftë për pjesëmarrje në…

Të gjitha lajmet nga Premier League