Të gjitha lajmet

E FUNDIT

Ylli ndahet me Arben Krasniqin

Ylli ndahet me Arben Krasniqin

30 October, 2019 @10:54

Skuadra e Yllit të Suharekës para pak çastesh ka bërë të ditur se ka ndarë rrugët me trajnerin e saj të deritashëm, Arben Krasniqi.

Krasniqi që njihet si trajneri më i trofeshëm në basketbollin e Kosovës dhe ka qenë selektor i përfaqësueses, pas rezultateve jo të mira në përballjet e fundit me skuadrën dhe pas diskutimit me kryesinë ka ndarë rrugët me ekipin suharekas.

“Përkundër kushteve të mira dhe stabilitetit financiar që ka pasur klubi në këtë fillim-sezonë, dy humbjet e fundit kanë ndikur që të rishikojmë pozitat në klub. Pas një diskutimi të gjatë, kryesia e klubit ka vendosur në shumicë që të ndërpresë marrëdhniet me kryetrajnerin e deritashëm Arben Krasniqi. Kryesia e klubit është mirënjohëse për punën e Krasniqit në krye të klubit dhe korrektësinë e tij,” ka shkruar komunikata e klubit të Ylit.

Në ndërkohë, klubi gjithashtu ka bërë të ditur se është duke kërkuar trajner të ri dhe do ta bëj të ditur shpejt atë.

Ylli aktualisht ka regjistruar 4 fitore dhe 2 humbje në Superligë. Këto dy humbje kanë ardhur në dy xhirot e fundit, kur xhebrailat u mposhtën nga Rahoveci si vendas dhe Prizreni si mysafir.

Krasniqi përndryshe ka udhëhequr Yllin edhe në stinorin e kaluar dhe ka qenë ndër trajnerët e paktë që ka rinisur stinorin me të njëjtin ekip.

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

NGA FEDERATA

Përgatitjet për evropianin në Prishtinë, po vazhdojnë

30 March, 2020 @11:25

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është duke vazhduar me përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin, Divizioni C sipas planit të…

KOMUNIKATA

FBK me komunikatë për situatën aktuale

27 March, 2020 @12:02

FBK para pak çastesh ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka bërë të ditur se është duke vëzhguar situatën…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga