Të gjitha lajmet

E FUNDIT

Ylli ndahet me Arben Krasniqin

Ylli ndahet me Arben Krasniqin

30 October, 2019 @10:54

Skuadra e Yllit të Suharekës para pak çastesh ka bërë të ditur se ka ndarë rrugët me trajnerin e saj të deritashëm, Arben Krasniqi.

Krasniqi që njihet si trajneri më i trofeshëm në basketbollin e Kosovës dhe ka qenë selektor i përfaqësueses, pas rezultateve jo të mira në përballjet e fundit me skuadrën dhe pas diskutimit me kryesinë ka ndarë rrugët me ekipin suharekas.

“Përkundër kushteve të mira dhe stabilitetit financiar që ka pasur klubi në këtë fillim-sezonë, dy humbjet e fundit kanë ndikur që të rishikojmë pozitat në klub. Pas një diskutimi të gjatë, kryesia e klubit ka vendosur në shumicë që të ndërpresë marrëdhniet me kryetrajnerin e deritashëm Arben Krasniqi. Kryesia e klubit është mirënjohëse për punën e Krasniqit në krye të klubit dhe korrektësinë e tij,” ka shkruar komunikata e klubit të Ylit.

Në ndërkohë, klubi gjithashtu ka bërë të ditur se është duke kërkuar trajner të ri dhe do ta bëj të ditur shpejt atë.

Ylli aktualisht ka regjistruar 4 fitore dhe 2 humbje në Superligë. Këto dy humbje kanë ardhur në dy xhirot e fundit, kur xhebrailat u mposhtën nga Rahoveci si vendas dhe Prizreni si mysafir.

Krasniqi përndryshe ka udhëhequr Yllin edhe në stinorin e kaluar dhe ka qenë ndër trajnerët e paktë që ka rinisur stinorin me të njëjtin ekip.

FIBA EUROPE CUP

Prishtina sonte përballë gjermanëve

Foto: fibaeuropecup

30 October, 2019 @9:08

Kampionia e Kosovës, Sigal Prishtina të mërkurën do të përballet në udhëtim me skuadrën gjermane, Medi Bayreuth, ndeshje që fillon…

SHIKUESHMËRIA

Prizreni-Ylli, ndeshja më e shikuar e fundjavës

TOPSPORTI/ A. P.

29 October, 2019 @15:54

Dueli ndërmjet Prizrenit dhe Yllit i xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës, është raportuar të jetë më i shikuar…

NGA INFORMATORI NR. 7

700€ dënime te Peja, pas humbjes së derbit ndaj Bashkimit

TOPSPORTI/ A. P.

29 October, 2019 @15:37

Dy kroatët e Pejës, trajneri Jeronimo Sarin dhe basketbollisti Henrik Sirko janë gjobitur nga KG i Superligës së Kosovës, pas…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (7)

28 October, 2019 @22:12

TopSporti.com ka zgjedhur më të mirët e xhiros së shtatë në Superligën e Kosovës në basketboll. Ekipin e javës e…

TEAM OF THE WEEK

Dardan Berisha në TOP 5-shen e javës në FIBA Europe Cup

28 October, 2019 @12:25

Super ylli i Prishtinës, Dardan Berisha, pas votimeve në web faqen e FIBA Europe Cupit, është zgjedhur në TOP 5-shen…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga