Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA e PARË

Zeneli 16min, Marseille përmbys Reimsin

Zeneli 16min, Marseille përmbys Reimsin


23 April, 2021 @23:40

Skuadra Reimsit, në ndeshjen ku kaloi në epërsi, u mposht nga Marseille me rezultat 1-3.

Goli i parë erdhi nga Mbuku në minutën e 38, derisa së pari rezultatin e barazoi Payet në minutën e 41’, kurse në minutën e 45+1’ shënoi Milik për epërsinë e skuadrës.

Payet shënoi edhe golin e tij të dytë personal në minutën e 76’ dhe e vulosi rezultatin e ndeshjes.

Arbër Zeneli në këtë ndeshje u inkuadrua në minutën e 74’, kurse Valon Berisha mungoi për shkak të lëndimit.

Reims gjendet në pozitën e 11 me 41 pikë, kurse Marseille në pozitën e pestë me 55 pikë.


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1